Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Bliskie Chiny

Wielki Mur, terakotowa armia cesarza Qin, "wielki skok" Mao Zedonga, represje wobec Tybetu, kung-fu i klasztor Shaolin oraz filmy Bruce'a Lee - oto z czym najczęściej kojarzymy Chiny. Okazją  do lepszego poznania Państwa Środka będzie bezpłatna prelekcja "Chiny - kraj bliższy niż myślisz..." w Teatrze Elektrycznym w Skoczowie.

Prelekcję, która odbędzie się 15 stycznia br. (sobota) o godzinie 17.00 w Teatrze Elektrycznym w Skoczowie, zorganizowało skoczowskie MDK  wraz z Miejskim Kołem PTTK. Podczas spotkania, które poprowadzą Jacek Kisiała i Wu Di, poruszane będą różne tematy związane z Państwem Środka.

Jednym z zagadnień, które zostaną poruszone podczas prelekcji będzie Chiński Nowy Rok i wierzenia Chińczyków. Osoby zainteresowane kulinariami będą mogły dowiedzieć się sporo na temat chińskiej kuchni, ciekawi świata poznają tajniki Światowej Wystawy Expo w Shanghai'u, a pojętni przejdą przyspieszony kurs chińskiego.

Jacek Kisiała to pasjonat Chin i wszystkiego, co chińskie. Jest podróżnikiem, który nie tylko dotarł do najdalszych zakątków Kraju Środka, ale zwiedził również Algierię, Egipt, Ghanę, Australię USA i Grenlandię.

Zobacz film z udziałem Jacka Kisiały i WU Di z pokazu slajdów i filmów z Chin, który odbył się w ubiegłym roku w Krakowie.

źródło: OX.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: