Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Bładnice mają świetlicę

Były czasy, że sołtys Bładnic Dolnych w gminie Skoczów mówił, że Bładnice to wieś zapomniana, że tam to nic się nie dzieje. Wreszcie mieszkańcy doczekali się jednak budynku, który ma służyć wszystkim mieszkańcom sołectwa.

 

Mieszkańcy Bładnic wreszcie mają miejsce do organizowania spotkań. Budynek świetlicy, którego powierzchnia użytkowa to około 350 m kw. ma być miejscem, gdzie tętnić będzie życie kulturalne i rekreacyjne. – W końcu mieszkańcy Bładnic będą mieli się gdzie spotkać. Budynek ma salę przeznaczoną na zebrania wiejskie, czy imprezy kulturalne, powstała też salka komputerowa. W najbliższym czasie zagospodarujemy też ogródek dla dzieci. W przyszłości przy świetlicy powstanie też boisko – mówi Piotr Rucki, zastępca burmistrza Skoczowa. 

Do tej pory w sołectwie nie było takiego miejsca. Teraz mieszkańcy będą mogli wspólnie tworzyć różne przedsięwzięcia. Pomysły już są. – Chciałbym aby w świetlicy działały różne kółka zainteresowań dla młodzieży, np. plastyczne, muzyczne czy fotograficzne – mówi sołtys Bładnic Franciszek Holeksa. Sołtys myśli także o organizowaniu różnych kiermaszów i imprez  popularyzujących tradycje kulturalne. 

Bładnice czekają na kolejne inwestycje. Jak zapowiada Piotr Rucki, zastępca burmistrza Skoczowa teraz sołectwo czeka budowa kanalizacji. Budowa świetlicy pochłonęła 1, 1 mln zł, 500 tys. zł dofinansowano z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Dorota Kochman

źródło: OX.PL
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: