Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Biskup wizytował Kończyce Małe

Biskup Piotr Greger w ostatni weekend wizytował parafię w Kończycach Małych. W tym czasie spotykał się z parafianami, duszpasterzami oraz odprawiał nabożeństwa.

Bp Piotr Greger przewodniczył Mszy świętej z odczytaniem Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana w parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Kończycach Małych. Był to ostatni punkt programu wizytacji kanonicznej w dniach 18 i 20 listopada.

Biskup pomocniczy diecezji wcześniej odwiedził w domu chore dziecko, spotkał się z uczniami i nauczycielami. Odwiedził Dom Pomocy Społecznej i rodzinę wielodzietną.

Spotkał się z kapłanami dekanatu strumieńskiego na wspólnej modlitwie brewiarzowej, z radą parafialną i gospodarczą. Udzielił grupie młodzieży sakramentu bierzmowania.

W uroczystość Chrystusa Króla błogosławił dzieci oraz matki oczekujące potomstwa. Przewodniczył Mszom św. spotkał z grupami oazowymi, scholami, służbą ołtarza oraz grupami formacyjnymi dorosłych. Odprawił nabożeństwo za zmarłych z procesją wokół kościoła.

red.

źródło: mat.pras./ox.pl
dodał: MB

Komentarze

13
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2016-11-24 09:04:23
dyszel: wszytko fajnie ale dal chodziasz zlotowke na leki dla tego chorego dziecka lub tej wielodzietnej rodzinie?wozi gruba dupe limuzyna konczany niewypuszczali dzieci z domow zeby czasem grubaskowi sie jakies niespodobalo no to poszedl sam do szkoly.
2016-11-24 09:21:46
radekx1: dyszel<br />Popieram w 100% !!! Oni myślą że się im wszystko należy!
2016-11-24 09:52:46
Przepierón: Nie wysilajcie sie bo i tak zaraz ich sługi tu przyjdą i niekorzystne lecz ukazujące prawdę komentarze usuną.
2016-11-24 10:06:02
dyszel: SWIETA prawda Przepieron
2016-11-24 12:22:18
Efob: Chronic dzieci przed tym spaslym bykiem, do roboty,a nie wizyty skladac,wielki poslaniec,chyba diabla !!!!
2016-11-24 13:42:53
mako: Przepieron ma rację. Mój wczorajszy komentarz już usunięty.
2016-11-24 16:10:12
krzysztof.mm: Obrzydliwe.
2016-11-24 19:28:53
knefel: ja-sio krzysio, odstaw lustro.
2016-11-25 07:20:31
ciamajda: Dziećmi łatwiej manipulować niż dorosłymi.
2016-11-25 09:44:02
krzysztof.mm: O kondycję moralną i intelektualną naszej młodzieży bym się specjalnie nie obawiał. Żaden biskup jej swoimi wizytami nie powinien zaszkodzić.<br /><br />W czasach komuny szkoły jak i dziś były ośrodkami intensywnej indoktrynacji ideologicznej. <br />Podobnie jak dzisiaj, przesłanie było wyraziste i na okrągło wtłaczane do głów uczniom. <br />Jednak na niewielu to skutecznie działało.<br />W domu odbywała się prawdziwa edukacja - radio \'Wolna Europa\&quot; wiecznie nasłuchiwane i wiecznie zagłuszane, w prostych rodzicielskich słowach wyrażana prawda o władzy i jej sługusach.<br /><br />Dzisiaj jest podobnie.<br />Ci młodzi, których pozganiano na akademię okolicznościową z pożałowania godnym biskupem, w domu usłyszą od rodziców prawdę o nim. I o jego koleżkach w sutannach.<br />O arcybiskupie pedofilu z Wojtyłowej nominacji.<br />O proboszczu z Koniakowa.<br />O biznesmenie z Torunia.<br />O faszyście od o.o. Misjonarzy. <br />O gosposiach proboszczów wtulonych w ich kołderki.<br />O kleszej obłudzie, chciwości, arogancji, pysze.<br />Biskupi , jakby instynktownym lękiem przed ostatecznym upadkiem nakręcani, za wszelka cenę, na siłę i \'na krzywy ryj\' starają się wejść ze swymi buciorami do naszych szkół, domów, sklepów, urzędów, do publicznego skarbca.<br /><br />Może się kościół nachapał, może biskupi napaśli - szantażując kolejne władze, kupcząc z nimi swym poparciem z ambon w zamian za przyzwolenia na trwające blisko 20 lat przekręty Komisji Majątkowej, za setki milionów przelewane wprost z państwowej kasy na kościelne konta. <br />Może. <br />Niech się udławią tymi Judaszowymi srebrnikami. <br />Niech już skręcają sznury dla siebie.<br />Prawdziwy obraz sytuacji to coraz więcej wolnych miejsc w kościelnych ławkach. <br />
2016-11-25 10:08:13
maciek0: ja-sio krzysio : a ty temu klecho laskę robisz, że tak piszesz?
2016-11-25 14:35:25
cd minerwa: a to ci cos nowego... maciek zero, a skad ty to wiesz, ze tak piszesz ?<br /><br />krzysztof.mm ma calkowita racje w swoim opisie - przyklad obludy i ze ciagle malo- oficjalnie oswiadczenie Radia Maryja. Ja tego nie bede komentowac.<br /><br />http://polityczek.pl/index.php/uncategorised/1899-radio-maryja-ojciec-rydzyk-nigdy-nie-otrzymal-od-instytucji-panstwowej-nawet-najmniejszej-kwoty
2016-11-25 17:44:41
krzysztof.mm: Prymitywny trolizm a la knefel&amp;klony to objaw analogicznej do reakcji diabła na wodę święconą ekstazy nerwowej, w jaką ów baran popada w reakcji na słowa prawdy o jego pastuchach. <br />Tak trzymać.<br />Taki intelektualny glon to już bodaj ostatni bastion obrony kościelnego kolosa na glinianych nogach.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: