Biegli na orientację

Ponad dwieście osób, przy pięknej pogodzie, 1 maja wzięło udział w Mistrzostwach Śląska w sprinterskim Biegu na Orientację. Zawody rozgrywały się w goleszowskich lasach.

W Goleszowie, 1 maja przy pięknej słonecznej pogodzie rozegrane zostały Mistrzostwa Śląska w sprinterskim Biegu na Orientację. Ponad dwustu zawodników z Polski i Czech rywalizowało w 22 kategoriach. W zależności od wybranej kategori uczestnicy mięli do pokonania od 600m (do odnalezienia 7 punktów kontrolnych) w kategori i rodzinnej do 1,8 km (do odnalezienia 18 punktów kontrolnych).

Pomimo niewielkich odległości, goleszowskie lasy okazały się wyjątkowo trudnym terenem zmagań. Najszybszy w kategorii M20/21 Maciej Jurczyk z UKS Sparta Czyżowice uzyskał czas 25min. 18sek. Wśród kobiet w kategorii K20/21 była LÉTALOVÁ Soňa z OOB TJ Sokol Frýdek z czasem 25min. 36Sek. Otrudności tras może świadczyć fakt, że niektórzy zawodnicy na znalezieniw punktów kontrolnych potrzebowali półtorej godziny. Organizatorzy zapraszają do śledzenia strony www.inosci.pl oraz profilu biegów na orientację na koncie Facebook, gdzie znajdują się szczegóły wtorkowych zawodów.

źródło: ox.pl/mat.prasowe
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją