Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Bieg po życie

Już niebawem, bo 5 marca  w Wiśle spotkają się dziennikarze, gwiazdy i sportowcy. Do rywalizacji sportowej na Przełęczy Kubalonka staną osoby, które przeszły zabieg transplantacji i z sukcesem powróciły do dobrej kondycji, jak same deklarują, głównie dzięki aktywności i pasji sportowej.

„SNOW SPORT SHOW” to projekt, który zawiera w sobie wiele przesłań, między innymi promocję działań prozdrowotnych, edukację w zakresie transplantacji narządów oraz aktywizację społeczeństwa kraju do świadomego oddawania narządów do przeszczepu i przeszczepu rodzinnego. Projekt powstał z inicjatywy Przemka Salety znanego sportowca oraz Beaty Jurkschat - eksperta komunikacji.

5 marca z pewnością będzie ogromnym wydarzeniem dla Wisły i wszystkich tych, którzy w wezmą udział w sportowych zmaganiach. W „Biegu po nowe życie” zmierzą się zarówno osoby po przeszczepieniu narządów, jak również sportowcy i artyści.

Rozpowszechnianiem idei podczas sportowej rywalizacji podejmą się m.in. Tomasz Karolak, Gosia Baczyńska, Paweł Kukiz, Marysia Sadowska, Joanna Jabłczyńska, Jacek Czachor i Mariusz Dąbrowski z Orlen Team, Tomasz Iwan i Rafał Bryndal. Wsparcie merytoryczne i promocyjne zapewniają prof. Bolesław Rutkowski, Krajowy Konsultant ds. Nefrologii oraz prof. Wojciech Rowiński, Krajowy Konsultant ds. Transplantologii i prof. Andrzej Chmura, chirurdzy, transplantolodzy z Kliniki Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej Szpitala Dzieciątka Jezus w Warszawie.

5 marca wszystkich połączy jeden cel - propagowanie idei transplantacyjnej jako daru życia oraz podkreślenie wagi aktywności sportowej jako recepty na zdrowie.

Program:
4 marca - godz. 19.00 - rozdanie nr startowych - Pl.B.Hoffa
5 marca - godz. 12.00 - konkurencje sportowe - Przełęcz Kubalonka

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: