Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Bieg o Puchar Wisły – pierwsza edycja za nami

Wisła może pochwalić się najmłodszym biegiem narciarskim w Polsce, a to za sprawą niedzielnego Biegu o Puchar Wisły, który zagościł na mapie imprez zimowych w naszym kraju. Do zmagań przystąpiło aż 150 uczestników.

Organizatorzy Biegu o Puchar Wisły nie mieli łatwego zadania, aby przeprowadzić zmagania. Z jednej strony wciąż panują obostrzenia wprowadzone przez rząd, a z drugiej wiosenna aura, która spowodowała, że rywalizacja w kategoriach open odbywała się na nieco skróconych dystansach. Jednak organizatorzy zdołali utrzymać pętlę o długości 2,5 km. W rywalizacji na 10 km najszybszy okazał się Marcin Węgrzyn z Nowego Targu, a u kobiet bieg na dystansie 7,5 km jako pierwsza ukończyła Ewa Armata z GOSiR Frysztak.

- Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe medale oraz ciepły posiłek i herbatę. Na zwycięzców w każdej kategorii wiekowej dzieci i młodzieży oraz w kategoriach open kobiet i mężczyzn czekały dyplomy, statuetki oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatora i sponsorów. W puli nagród znalazły się karnety na stacje zrzeszone w Wiślańskim Skipassie, na wyciąg Siglany w Wiśle oraz na 5 wyciągów Grupy Pingwina, czyli m.in. na Skolnity w Wiśle – piszą organizatorzy imprezy. - Kolejna edycja zmagań już za rok! - dodają.

 

 

AP/mat. pras.

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: