Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Bibliotekarze z regionu wyróżnieni

W ogólnopolskim konkursie fotograficznym "Bibliotekarz inny niż myślisz", organizowanym przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, nagrodzone zostały zdjęcia nadesłane przez pracowników bibliotek w Skoczowie i Ustroniu.

Pierwsze miejsce zajęła fotografia Piotra Chlebusa-Jancarczyka z Biblioteki Publicznej w Skoczowie (widoczna powyżej), a samorząd studentów uczelni wyróżnił zdjęcie Anny Łęczyńskiej i Beaty Grudzień z ustrońskiej placówki:

Rozstrzygnięcie konkursu odbywa się rokrocznie podczas seminarium "Biblioteki świata", które organizuje Biblioteka Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu. W tym roku zostało ono jednak odwołane. - Konkurs powinien się nazywać „Bibliotekarz inny niż myślisz, czyli bibliotekarz w czasach zarazy”, bowiem wiele zdjęć odnosiło się do trudnej sytuacji, w jakiej znaleźliśmy się, ze względu na pandemię. Na zdjęciach widać jednak wesołych, kreatywnych bibliotekarzy, którzy w każdej sytuacji sobie poradzą. W moim odczuciu była to najlepsza edycja, ale niestety nie wszyscy mogą wygrać - napisał Paweł Pioterek z biblioteki WSB w Poznaniu na stronie Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. 

KR/SBP

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: