Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Biblioteka zamknięta? Bookcrossing jest rozwiązaniem

Biblioteka zamknięta, wszystkie książki z domowej biblioteki przeczytane kilka razy, a my wciąż cierpimy na nadmiar wolnego czasu? Niestety, aktualnie nie wiadomo kiedy biblioteki znów zostaną otwarte, jednak czytelnicy nie zostali pozostawieni bez dostępu do nowych pozycji literackich. W ostatnich tygodniach bookcrossing staje się coraz bardziej popularny.

Czym jest boockrossking? Pojęcie odnosi się do nieodpłatnego przekazywania książek przez zostawianie ich w miejscach publicznych (np. na ławce, czy oknie przy uczęszczanej ulicy), lub w miejscach celowo przygotowanych, które stają się swojego rodzaju „wymienialniami”. Dzięki temu każdy może pozbyć się z domu pozycji, które mu zalegają i nie ma zamiaru do nich wracać, a inni mają dostęp do nowych tytułów.

Idea bookcrossingu trafiła również na Śląsk Cieszyński. Miejsce, gdzie możemy zostawić książki, czy też wybrać coś do domowej biblioteki znajduje się m.in. na Skwerze Ireny Sendlerwoej w Cieszynie (ul. Śrutarska). Pomysłodawcy projektu informują w mediach społecznościowych, że specjalna szafka jest pełna, więc każdy może znaleźć tutaj coś dla siebie. Do skorzystania z tej możliwości zachęca również Biblioteka Miejska w Cieszynie — Wiemy, że tęsknicie za możliwością wymiany książek. Biblioteka nie ma obecnie możliwości, aby zaopatrywać Was w nowości, klasykę, we wszystko, co lubicie... Proponujemy Wam, aby w drodze do sklepu/piekarni lub apteki zajrzeć na Skwer Ireny Sendlerowej w Cieszynie, gdzie czeka społeczna wymienialnia książek. Postaramy się regularnie zaopatrywać ją w literaturę dla dorosłych i dla dzieci. Zachęcamy także do oddawania ciekawych książek, które sami przeczytaliście i chcielibyście się podzielić z innymi. Apelujemy do Was o zachowanie ostrożności i szczególnej higieny — korzystanie z rękawiczek lub dezynfekcję rąk płynem antybakteryjnym — my będziemy o to dbać i starać się, aby w wymienialni znalazły się ciekawe tytuły. Życzymy Wam wszystkim zdrowia i wytrwałości — tęsknimy mocno! – informują strapieni pracownicy biblioteki, którzy promowanie czytelnictwa w regionie postawili sobie za punkt honoru (Biblioteka Miejska w Cieszynie otrzymała nagrodę za promowanie czytelnictwa, pisaliśmy o tym tutaj).

Kojarzycie inne miejsca bookcrossingowe w regionie? Jeżeli tak, poinformujcie innych czytelników w komentarzu, gdzie można uzupełnić zbiory.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: