Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Biblioteka szuka wolontariuszy

Jesteś zainteresowany wolontariatem w Bibliotece Miejskiej w Cieszynie ? - jeśli tak zgłoś się do 27 stycznia (2012) w czytelni BM (ul. Głęboka 15, I piętro).

Idea wolontariatu w bibliotece to u nas wciąż nowość.  Pora to zmienić. Biblioteka Miejska w Cieszynie szuka wolontariuszy. Jeśli jesteś zainteresowany, chcesz zdobyć ciekawe doświadczenia i ciekawie spędzić czas - zgłoś swoją gotowość do 27 stycznia w czytelni, przy ulicy Głębokiej 15. 

Biblioteka Miejska w Cieszynie przy współpracy z Funduszem Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego realizuje projekt pod nazwą „Information for the people” ("Informacja dla obywateli - cybernawigatorzy w bibliotekach"). Projekt ten w znacznej mierze oparty jest na wykorzystaniu zasobów własnych biblioteki oraz współpracy z wolontariuszami. 

- Projekt promuje wolontariat, jako dobrą praktykę stosowaną w USA, a mało rozpowszechnioną w polskich bibliotekach – podkreśla Magdalena Strządała z Biblioteki Miejskiej w Cieszynie – Nie ograniczamy wolontariuszy wiekowo, każdy może przyjść... mile widziane są również osoby starsze... Dobrze byłoby jednak, gdyby wolontariusze współpracujący z nami w ramach projektu  „Information for the people” posiadali umiejętność obsługi komputera, bo to właśnie oni będą szerzyć „komputerową” wiedzę wśród osób „wykluczonych cyfrowo”.

W Bibliotece zajęcie znajdą również wolontariusze, którzy nie czują się zbyt pewnie w obsłudze sprzętu komputerowego, ale chcą pomagać. Zajęć z pewnością nie zabraknie dla nikogo...

- Czekamy również na osoby, które chciałyby z nami współpracować w inny sposób. Mamy nadzieję, że czas wolontariatu w naszej bibliotece będzie stanowił dla wszystkich chętnych ciekawe doświadczenia i miłe wspomnienia...- dodaje Iwona Kochaniec-Kłębek z Biblioteki Miejskiej w Cieszynie - W zamian za pomoc oferujemy zaświadczenie o odbytym wolontariacie, ubezpieczenie oraz porozumienie, które zobowiazuje obie strony do współpracy. 

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: