Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Biblioteka na Facebooku - czytelnictwo można propagować na różne sposoby

Propagować czytelnictwo można na różne sposoby, a sama biblioteka nie musi kojarzyć się nam tradycyjnie. Dowodem na to, są zagadki i konkursy literackie, które już od lutego goszczą na bibliotecznej stronie Facebooka.

Od lutego na facebook'owym profilu Biblioteki Miejskiej w Cieszynie można wziąć udział w konkursie literackim „Dołącz się! Literackie ścieżki na Facebooku”. - Co miesiąc do wygrania nagrody książkowe i rzeczowe – zachęca Izabela Sikora. 

... A wystarczy wejść na biblioteczną stronę Facebooka, przeczytać zamieszczone tam cztery fragmenty książek i odpowiedzieć na pytanie -  z jakich powieści pochodzą i kto jest ich autorem. 

Już jutro  (17.03.2012) o godzinie 15.00 kończy się druga część zagadek literackich, a przed nami kolejne. - Do tej pory uczestnicy zmagali się z cytatami zaczerpniętymi z bestsellerów ostatnich lat oraz klasyki obcej. W następnych miesiącach propozycją będą krzyżówki oraz inne zagadki literackie – wyjaśnia Izabela Sikora z Biblioteki Miejskiej w Cieszynie - Celem akcji jest zachęcenie do czytania, propagowanie czytelnictwa oraz interakcja z użytkownikami Biblioteki Miejskiej w Cieszynie. Internetowa forma konkursu stanowi propozycję zapoznania się z działaniami Biblioteki nie tylko w sposób tradycyjny, ale także z wykorzystaniem multimedialnych technologii.

Choć inicjatywa cieszyńskiej biblioteki jest nowa - już zyskała przychylne grono sympatyków. - Rzeczywiście do tej pory biblioteka kojarzyła mi się bardzo tradycyjnie. Właściwie myśląc o niej  miałam przed oczami konkretny budynek, teraz dostrzegam ją także wirtualnie... - przyznaje Joanna Tomaszko, która z zainteresowaniem śledzi kolejne części „Literackich ścieżek na  Facebooku”.

Istotną informacją jest to, że aby wziąć udział w konkursie nie musimy posiadać konta na Facebooku. - To bardzo proste – wyjaśnia I. Sikora - Wystarczy poprzez link na oficjalnej stronie Biblioteki (www.biblioteka.cieszyn.pl) przejść na biblioteczny profil na Facebooku. Odpowiedzi prosimy kierować na mail: czytelnia@biblioteka.cieszyn.pl. 

Konto na Facebooku to coraz bardzie popularna forma kontaktu bibliotek z czytelnikami, korzysta z niej również Gminna Biblioteka Publiczna w Zebrzydowicach, która w ten sposób informuje o bieżących wydarzeniach. O ile jednak niemal wszystko można „załatwić” przy pomocy komputera, nagrodę zdobytą w konkursie musimy odebrać już osobiście.

 

Barbara Stelmach-Kubaszczyk 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: