Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Biała lista podatników od 1 września

Od 1 września będzie działać internetowa baza, w której będzie można sprawdzić, czy dany podatnik nie zalega z podatkiem VAT i jaki jest jego numer konta bankowego. Ma ona zminimalizować ryzyko oszustw internetowych.

Tak zwana "Biała lista" ma być aktualizowana raz dziennie od poniedziałku do piątku. Będzie można uzyskać w niej informacje o danym podatniku na każdy wybrany dzień do 5 lat wstecz.

W bazie nie znajdą się podatnicy, którzy do prowadzenia działalności gospodarczej używają prywatnych kont bankowych. Co więcej, każda wpłata powyżej 15 tys. zł na taki rachunek nie będzie mogła być zaliczona do kosztów uzyskania przychodu. Zdaniem ekspertów finansowych, zmiana przepisów wymusi na wielu przedsiębiorcach zakładanie firmowych kont, co może zwiększyć koszty prowadzenia działalności.

"Biała lista podatników" będzie dostępna na stronie internetowej Ministerstwa Finansów oraz w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Za jej prowadzenie odpowiedzialna będzie Krajowa Administracja Skarbowa.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-08-31 09:30:16
wyśmienity cwaniaczek: totalna inwigilacja przez pisowskich zaborców......
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: