Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Bezpłatny przejazd autobusami

Od 16-22 września obchodzony jest Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Hasłem tegorocznej edycji Tygodnia jest „Mądry transport – lepsze życie”.  W tym roku Cieszyn ma okazję już po raz drugi włączyć się w akcję.

18 września cieszyniacy będą mieli okazję uczestniczyć w spacerze na którym również obecni będą przewodnicy zrzeszeni w PTTK Oddział „Beskid Śląski” w Cieszynie, którzy nieodpłatnie oprowadzą wszystkich chętnych szlakami, a także opowiedzą wiele ciekawych historii. Przewodnicy będą czekali na chętnych tego dnia o godzinie 15.00 pod Domem Narodowym.

Na amatorów pieszych spacerów z kijami czeka propozycja wędrówki z instruktorami nordic walking z grupy Open2walk. Spacer w środę 22 września przeznaczony jest zarówno dla tych, którzy już korzystają z tego sposobu na zachowanie zdrowia i kondycji, a także dla tych, którzy jeszcze nie mieli okazji spróbować. Spacer poprzedzony będzie bowiem krótkim instruktażem i nauką techniki nordic walking. Instruktorzy czekają na Rynku o godz. 17.00.

Dla amatorów dwóch kółek również przygotowano ciekawą propozycję.  22 września (środa) o godzinie 16.30 na Rynku w Cieszynie będzie można zapoznać się z działalnością klubu rowerowego „Ondraszek”, a także zasięgnąć fachowych porad związanych z naprawą rowerów i trasami rowerowymi w najbliższej okolicy.

Stowarzyszenie „Serfenta“ zaprasza 22 września od godziny 13.00 do 18.00 na Rynek do wspólnego wyplatania wiklinowego roweru. Ukończone dzieło zostanie przetransportowane na Górę Zamkową i stanie przed wypożyczalnią rowerów.

Zakład Gospodarki Komunalnej w Cieszynie przygotował niespodziankę w postaci bezpłatnego przejazdu autobusami dla kierowców samochodów osobowych, którzy w dniu 22 września zdecydują się pozostawić swoje samochody w garażu (za darmo jeżdżą Ci kierowcy, którzy podczas kontroli okażą dowód rejestracyjny swojego samochodu).
 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: