Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Bezpłatnie szczepienie przeciwko grypie

Powikłania po grypie występują u około 6% chorych, natomiast w grupie osób powyżej 65 roku życia mogą pojawić się nawet u 30% chorych. Najskuteczniejszą metodą zapobiegania grypie i jej powikłaniom jest szczepienie ochronne. Grypa sezonowa jest niebezpieczną chorobą dla ludzi starszych, może mieć ciężki przebieg i wiązać się z różnymi powikłaniem, prowadzącymi nawet do zgonów.

- Z bezpłatnego programu szczepień przeciwko grypie sezonowej dla osób powyżej 65 roku życia, finansowanego z budżetu Gminy Cieszyn, w bieżącym roku może z niego skorzystać 700 osób – poinformowała Barbara Stelmach-Kubaszczyk z Urzędu Miejskiego w Cieszynie.

W programie mogą uczestniczyć mieszkańcy którzy ukończyli 65 lat, mający stałe lub czasowe zameldowanie w Cieszynie. - Chętni powinni jak najszybciej zgłosić się do swojego lekarza rodzinnego w wymienionych wyżej przychodniach, w terminie do 15 grudnia 2018 r. Bezpłatne szczepienia realizowane są do wyczerpania limitu danej przychodni. Pacjenci zostaną przebadani przez lekarza i zaszczepieni dopiero po stwierdzeniu braku przeciwwskazań – dodaje Barbara Stelmach-Kubaszczyk

Szczepienia będą realizowane przez cztery cieszyńskie placówki opieki zdrowotnej, tj.: NZOZ „Medika”, ul. Tomanka 11, NZOZ „Centrum Medyczne”, ul. Frysztacka 20, NZOZ „Ubezpieczalnia” ul. Bielska 37, NZOZ „Ośrodek Medycyny Ogólnej”, ul. Tomanka 11.

Na realizację programu miasto przeznaczyło 28 tysięcy złotych.

(red)

źródło: ox.pl
dodał: red.

Komentarze

8
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-10-05 10:13:14
Iwan: Zaszczepić się może przeciwko grypie ta pani która proponuje te szczepienia które więcej zaszkodzą tym osobą powyżej 65 lat niż pomogą. Proszę zapytać te osoby zaszczepione które zachorowały na grypę i z jakim skutkiem je przechodziły. Jaki koncern farmaceutyczny chce zarobić. Czosnek z mlekiem i miodem najbardziej skuteczny na wszystkie przeziębienia i grypy. Aspiryna i pod pierzynę wypocić się czy herbata z cytryną. Wiadomo z grypą trzeba siedzieć w domu a nie chodzić jak to poniektórzy robią. Prędzej zgon nastąpi z powikłań po szczepieniu niż po grypie.
2018-10-05 10:48:20
Stanko: ...a Panie Iwanie : a na rany najlepiej pajęczynę z najbrudniejszego kąta stajni lub chlewu przykładać 3x dziennie,,,tak?
2018-10-05 11:30:56
tajemnica poliszynela: ... i do pieca na trzy zdrowaśki!
2018-10-05 12:21:14
wyśmienity cwaniaczek: szczepią się cherlaki i osoby gorszego sortu - twarda odporna rasa ma szczepienia gdzieś. Trzeba być chorym ale umysłowo aby dobrowolnie wirusa sobie aplikować -fakt za darmo to trza brać :):):):):):):) powinni to szczepić w biedronce i rozdawać maskotki :):):):)
2018-10-05 14:13:11
filok: Stanko jak chcesz to się szczep. To się nazywa po prostu selekcja naturalna. Jak ktoś jest takim ignorantem, że nie interesuje się tematem (coś na zasadzie nie znam się ale się wypowiem ) to nie żal mi takich ludzi. Szczepienia to jeden z największych przekrętów których jedynym celem jest robienie dobrego biznesu przez koncerny farmaceutyczne. Sam fakt, że nigdzie na zachodzie nie ma przymusu szczepień dzieci tylko w Polsce świadczy tylko o tym jakich skorumpowanych mamy polityków którzy za gruby hajs od koncernów prowadzą politykę depopulacji naszego społeczeństwa. Wystarczy się zainteresować ilością NOP-ów. A są to tylko zgłoszone przypadki które uznał również skorumpowany lekarz, który za te szczepienia jedzie co roku na darmowe wczasy. Wystarczy wpisać na youtube hasła " ZASZCZEPIENIE" i pooglądać trochę żeby zdobyć podstawową wiedzę, ale trzeba chcieć... Lepiej się nie dowiadywać tylko się zaszczepić....
2018-10-05 18:29:09
krzysztof.mm: idiotów nie sieją - sami się jak widać i na cieszyńskiej ziemi rodzą - ja bym im bez wahania pozwolił się nie szczepić i ewentualnie wyginąć, problem jedynie z tymi, co z przyczyn medycznych nie mogą zostać zaszczepieni, a mogą zostać przez niezaszczepionych zakażeni
2018-10-05 20:29:24
wyśmienity cwaniaczek: tak czy owak dziś wieczorem większość poloków będzie zaszczepiona qwa :):):)
2018-10-06 11:32:52
666: @krzysztof.mm na prawdę, lepiej przed podjęciem decyzji dodania komentarza, uzupełnić swoją wiedzę. Nie wyjdzie się na tego, co go nie sieją.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: