Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Bezpłatne badania dla kobiet

Choroba czasami nie daje o sobie znać, nic nie boli lub boli słabo. Potem pojawia się ostry ból. Nie możemy się ruszyć, występują złamania kości. Osteoporoza to choroba podstępna. W Polsce choruje na nią ok. 2 i pół miliona osób! Zbadaj się w regionie za darmo!

Skąd środki na badania?

Śląskie Centrum Reumatologii, Ortopedii i Rehabilitacji w Ustroniu Sp. z o.o. (do 7 marca 2022 roku pod nazwą:  Śląskie Centrum Reumatologii, Rehabilitacji i Zapobiegania Niepełnosprawności im. gen. Jerzego Ziętka w Ustroniu sp. z o.o.), w 2019 roku znalazło się w gronie placówek, które otrzymały dofinansowanie na realizacje projektu „Profilaktyka osteoporozy w makroregionie śląskim”, Centrum otrzymało 1 032 237,50 zł. Projekt jest realizowany przez szpital w porozumieniu z placówkami Podstawowej Opieki Zdrowotnej.

 

Jaki jest cel projektu?

– Celem projektu jest wdrożenie skoordynowanego systemu wczesnej identyfikacji kobiet zagrożonych złamaniami niskoenergetycznymi oraz chorych z już dokonanymi złamaniami, ponadto współpraca pomiędzy lekarzami ośrodków POZ, a specjalistami z Centrum Reumatologii Sp. z o.o. Projekt zakłada nie tylko kompleksową diagnostykę, ale również eventy edukacyjne, szkolenia lekarzy i pielęgniarek. W sumie chcemy nim objąć 1800 pacjentek w wieku 50-70 lat oraz ośrodki POZ z trzech województw – śląskiego, dolnośląskiego i opolskiego – mówił w 2019 roku Janusz Król, Prezes Centrum.

Pacjentki po wizycie u lekarza POZ, kierowane będą na diagnozę specjalistyczną do śląskiego Centrum w Ustroniu, gdzie będą poddawane pełnej diagnostyce i opiece specjalistów. 

 

Czy ten program jest dla Ciebie?

Tak jeśli:

Jesteś kobietą i masz 50 – 70 lat

Pracujesz lub deklarujesz chęć podjęcia zatrudnienia

Nie leczysz się na osteoporozę ani nie została ona u Ciebie zdiagnozowana

 

Co Cię czeka w ramach programu?

  • Konsultacja u lekarza POZ lub konsultacja u pielęgniarki AOS
  • Konsultacja z lekarzem specjalistą
  • Badania densytometryczne oraz badania obrazowe
  • Spotkania szkoleniowe i edukacyjne

 

Co zyskasz?

Konsultacje medyczne i badania diagnostyczne (o konieczności ich wykonania decyduje lekarz).

Możliwość udziału w spotkaniach edukacyjnych, eventach, podczas których będzie można zdobyć wiedzę jak uniknąć rozwoju osteoporozy i jak zapobiegać złamaniom.

 

Jak się zgłosić?

Umów się na wizytę u lekarza POZ (lista ośrodków zdrowia, które podjęły współpracę jest dostępna na  stronie internetowej: http://osteoporoza.j.pl/wp-content/uploads/2019/10/LISTA-POZ-22.02.2021.pdf ) lub w Biurze Projektu tel. 797-906-917

Umów się na wizytę u pielęgniarki AOS w Centrum Reumatologii w Ustroniu zapisy w Biurze Projektu tel. 797-906-917 

 

NG

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: