Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Bezpłatna nauka w Publicznym Studium Medycznym

W Szkole Organizacji i Zarządzania (SOiZ)w Cieszynie przy ul. Mała Łąka 10 od 01.09.2013 funkcjonuje Publiczne Studium Medyczne(PSM) jako szkoła bezpłatna. PSM zastąpiło niepubliczną szkołę policealną kształcącą w kierunkach medycznych od 2006 roku.

Zainteresowanie uczniów i słuchaczy nauką na kierunkach medyczno-społecznych jest bardzo duże, ponieważ jest to jedyna placówka oświatowa prowadząca tego typu kształcenie na terenie powiatu cieszyńskiego. Poza tym pracownicy z wykształceniem medycznym i medyczno-społecznym przy obecnym starzejącym się społeczeństwie są  i będą poszukiwani na rynku pracy.  

Nauka jest bezpłatna przez cały cykl kształcenia, co stwarza szanse na podniesienie kwalifikacji czy zdobycie nowych, wszystkim osobom zainteresowanym. Kształcenie odbywa się w systemie zaocznym lub stacjonarnym i trwa 1 rok lub 2 lata w zależności od kierunku. Nauka w szkole kończy się egzaminem państwowym potwierdzającym kwalifikacje zawodowe i uzyskaniem dyplomu w danym zawodzie. Zdawalność naszych absolwentów wynosi 100%. Absolwenci otrzymują również certyfikat w języku polskim i angielskim, uprawniający do pracy w krajach Unii Europejskiej.  Dotychczas kwalifikacje w zawodach medyczno-społecznych uzyskało prawie 400 absolwentów.

Co roku szkoła poszerza ofertę edukacyjną uwzględniając potrzeby nie tylko lokalnego rynku pracy. Bogata oferta kształcenia uwzględnia preferencje przyszłych słuchaczy  i pracodawców. Słuchacze mogą zdobywać nowe kwalifikacje w zawodach  medyczno-społecznych tj.:
- opiekun medyczny,
- opiekunka dziecięca,
- terapeuta zajęciowy,
- asystentka stomatologiczna,
- higienistka stomatologiczna,
- asystent osoby niepełnosprawnej,
- opiekunka środowiskowa,
- opiekun w domu pomocy społecznej,
- technik masażysta, technik farmaceutyczny,
- technik sterylizacji medycznej,
- technik bezpieczeństwa i higieny pracy,
- technik ochrony fizycznej  osób  i mienia.
   
Szczegóły na  www.soiz.pl


Słuchacze mają do dyspozycji pracownie i klasopracownie wyposażone w nowoczesny sprzęt multimedialny i niezbędne pomoce naukowo-dydaktyczne. W  bardzo dobrze wyposażonych pracowniach zabiegów higienicznych, stomatologicznej, masażu czy farmakologicznej słuchacze doskonalą swoje umiejętności poprzez łączenie teorii z praktyką. Nabywają umiejętności niezbędne do wykonywania pracy w wybranym zawodzie.

Na podkreślenie zasługuje również fakt, że w Publicznym Studium Medycznym zatrudnieni są nauczyciele o najwyższych kwalifikacjach w swoim wykonywanym zawodzie.

- Jesteśmy szkołą na wskroś nowoczesną i nowatorską. Jesteśmy przygotowani do podejmowania zadań w nowoczesnym kraju. Nie boimy się trudnych wyzwań i zadań.  Wiemy jak - i potrafimy przygotować każdego, kto ma potrzebę pracy w bardzo odpowiedzialnym, obdarzonym  wielkim zaufaniem społecznym  zawodzie medycznym – podkreśla dr Marta Hławiczka, nauczyciel w PSM.
 

(artykuł sponsorowany)

źródło: SOiZ
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: