Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Bezpieczny weekend

Rozpoczynają się wakacje, to czas wzmożonego ruchu na drogach - dzieci i rodzice wyjeżdżają na wakacje i urlopy. Śląscy policjanci będą sprawdzać nie tylko autobusy, ale i też czy zapinamy pasy i jedziemy z odpowiednią prędkością.

Wzmożonych kontroli prędkości oraz trzeźwości mogą spodziewać się kierowcy podczas pierwszego wakacyjnego weekendu. - Działania rozpoczęły się już dziś od wczesnych godzin porannych, potrwają do godz. 22.00 w niedzielę. W czasie kontroli wykorzystywane są m. in. urządzenia do pomiaru prędkości oraz wideorejestratory, zarówno w radiowozach oznakowanych, jak i nieoznakowanych. Policjanci sprawdzają także, czy podróżujący mają zapięte pasy, a najmłodsi przewożeni są w fotelikach - informuje asp. Rafał Domagała z cieszyńskiej KPP.

Policja przypomina również o możliwości zgłoszenia wniosku o kontrolę pojazdu. Policjanci sprawdzą wtedy stan techniczny autobusu, którym nasze dzieci wyruszają na wypoczynek oraz trzeźwość kierowcy.

Zgłoszenia organizatora lub przewoźnika muszą być pisemne. Należy je posłać z trzydniowym wyprzedzeniem na adres poczty elektronicznej Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Cieszynie: rd@cieszyn.ka.policja.gov.pl.

Zgłoszenie kontroli autobusu-doc

Zgłoszenie kontroli autobusu-pdf


(red.)

źródło: OX.PL/KPP Cieszyn
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: