Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Bezpieczne ze Sznupkiem

Sznupek, czyli maskotka śląskiej policji, sympatyczny niebieski pies uczy i pomaga dzieciom także z powiatu cieszyńskiego. Maskotka śląskiej policji wraz z policjantami z cieszyńskiej komendy oraz dzielnicowym z ustrońskiego komisariatu odwiedzała przedszkola w regionie.

Sznupek odwiedził łącznie ponad 350 dzieci z powiatu cieszyńskiego. Był w przedszkolu w Zebrzydowicach, w Międzyświeciu, Bażanowicach, Nierodzimiu i Dzięgielowie oraz w szkole podstawowej w Zebrzydowicach. Wszędzie, gdzie się pojawił, policjanci przekazywali dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa: -  Podczas kilku spotkań mundurowi przypominali dzieciom zasady bezpieczeństwa w czasie kiedy przebywają same w domu, bawią się na podwórku lub zmuszone są do przechodzenia przez jezdnię - informuje rzecznik prasowy KPP w Cieszynie, mł. asp. Rafał Domagała i dodaje: - Dla policjantów najważniejszym był jednak fakt, że dzieci wiedzą iż w sytuacji zagrożenia mogą liczyć na mundurowych, dzwoniąc do nich pod numer alarmowy 997 lub 112. Dzięki „Sznupkowi” było bardzo wesoło. W trakcie spotkania dzieci śpiewały "Sznupkowi" piosenki. Dodatkowo, z każdą klasą pozował do pamiątkowego zdjęcia. Na koniec "Sznupek" rozdawał dzieciom odblaski, aby każde dziecko było widoczne na drodze.

Sznupek przyszedł na świat 5 grudnia 2003 roku w Katowicach. Zwycięski pomysł na wizerunek maskotki śląskiej policji miała Jolanta Okrzesik (wówczas uczennica gimnazjum w Bieruniu), która zaproponowała, by maskotką Policji w województwie  został pies o imieniu "Sznupek" od gwarowego "sznupać", czyli "szukać".

źródło: OX.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: