Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Bezpieczna droga

W związku z rozpoczynającym się rokiem szkolnym policjanci całego powiatu cieszyńskiego od pierwszego do dziesiątego września będą prowadzić akcję edukacyjną "Bezpieczna droga do szkoły".

W ramach tej inicjatywy zwiększona będzie ilość funkcjonariuszy w rejonach szkół. Przeprowadzone zostaną również spotkania z nauczycielami, rodzicami i dziećmi w szczególności pierwszoklasistami szkół podstawowych na temat kształtowania bezpiecznych postaw i zachowań.

Zapewnienie bezpieczeństwa w tym szczególnym okresie jest jednym z priorytetowych zadań przed którym staje nie tylko Policja, ale także liczne organizacje i instytucje mające na celu dobro dziecka.

Rozpoczynający się rok szkolny jest okresem, w którym zarówno dzieci z miasta, jak i terenów wiejskich, uczęszczające do szkoły stanowią grupę narażoną na różnego rodzaju niebezpieczeństwa. Uwrażliwienie dziecka na czyhające zagrożenia powoduje wzrost jego świadomości, a tym samym pozwoli uniknąć nieprzewidzianych sytuacji.

- Ponieważ mój syn rozpoczął dopiero naukę w szkole, postanowiłam wybrać się z nim na spacer i pokazać w którym miejscy najbezpieczniej można przejść na drugą stronę. Oczywiście na początku będziemy z mężem  syna odbierali osobiście ze szkoły, jednak lepiej, żeby taką wiedzę miał już teraz. Zadbaliśmy również o właściwe wyposażenie tornistra  i odzieży w elementy odblaskowe, aby nasze dziecko było bardziej widoczne dla innych użytkowników dróg – podkreśla Joanna Fober, mama 7-letniego Maćka.

Uwrażliwmy dziecko na kilka kwestii:  przez ulicę należy przechodzić tylko w wyznaczonych miejscach, jeśli nie ma chodnika należy iść poboczem z lewej strony jezdni, zwróćmy dziecku uwagę na to, żeby drogę do szkoły nie pokonywało na skróty, ale drogą uczęszczaną.  

- Uważam, że warto porozmawiać z naszą pociechą również na temat zachowania wobec osób obcych, jak powinno zareagować kiedy ktoś nieznajomy go zaczepi, zaproponuje podwiezienie, czy zapuka do drzwi mieszkania. Warto zadbać o właściwe przechowywanie przez dzieci kluczy (nie powinno się ich wieszać na szyi). Każde dziecko musi wiedzieć, że jego bezpieczeństwo jest rzeczą bardzo ważną –dodaje pani Joanna.
 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: