Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Bezpieczeństwo w sieci

Centrum Profilaktyki Edukacji i Terapii „Kontakt” Stowarzyszenia Pomocy Wzajemnej „Być Razem” w Cieszynie zaprasza rodziców i pedagogów ze wszystkich typów szkół na bezpłatne zajęcia z zakresu bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w wirtualnej sieci.

Spotkanie będzie obejmowało zestaw zagadnień dotyczących szeroko rozumianej edukacji medialnej, a w szczególności przedstawiona zostanie tematyka cyberprzemocy, funkcjonowania najmłodszych w Internecie, pozytywnych i negatywnych aspektów użytkowania nowych mediów, pedagogicznych oraz technicznych sposobów niwelowania najczęstszych zagrożeń.

- W trakcie szkolenia rodzice i pedagodzy zapoznają się z niniejszą tematyką za pomocą zróżnicowanych metod oraz form dydaktycznych: wykładu, dyskusji, ćwiczeń w grupach, a także praktycznych zajęć przy komputerze osobistym podłączonym do Internetu. Pracownia, w której odbywają się zajęcia jest certyfikowanym laboratorium egzaminacyjnym Polskiego Towarzystwa Informatycznego w ramach programu ECDL oraz posiada akredytacje Bezpiecznej Kawiarenki Internetowej Fundacji Dzieci Niczyje. Udział w kursie jest całkowicie bezpłatny. Dla każdego z uczestników przewidziano zaświadczenie potwierdzające udział w szkoleniu – wyjaśnia Elżbieta Kiedroń-Fałat Kierownik Centrum Profilaktyki Edukacji i Terapii "Kontakt".

Zapisy oraz szczegółowe informacje pod nr tel. 033 479 54 55 oraz mailowo tomczyk_lukasz@prokonto.pl

DATA SZKOLENIA dla pedagogów: 21 październik 2010 w godzinach 16,00 – 20,00
DATA SZKOLENIA dla rodziców: listopad 2010 r. (trwają zapisy)

 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: