Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Bezmyślność ma swoje odbicie

Media nagłaśniają akcje, proszą o rozwagę i ostrożną jazdę, niestety do niektórych osób trafić nie można, ani prośbą ani groźbą. Mimo licznych apeli kierowanych do kierowców o zachowanie ostrożności nadal brak wyobraźni - bezmyślność kierujących ma swoje odbicie w policyjnych statystykach.

Już pierwszy dzień listopada rozpoczął się od zatrzymania nietrzeźwej osoby kierującej rowerem. Do zdarzenia doszło w Skoczowie na ul. Kiczyckiej. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało ponad 2,5 promila alkoholu we krwi, nadto ustalono, że mężczyzna ma już sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów w tym rowerów.

Następnie dni przyniosły kolejnych amatorów jazdy na „podwójnym gazie”. Jednym z nich był zatrzymany 13 listopada  w Skoczowie na ul. Cieszyńskiej kierujący samochodem Daewoo. Przeprowadzone badanie wykazało ponad 2,6 promila alkoholu, okazało się, że kierowca posiadał już sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

- Od 1 do 14 listopada policjanci KP Skoczów interweniowali 210 razy, doszło do 5 kolizji drogowych, odnotowano 20 przestępstw. W tym samym czasie w powiecie cieszyńskim policjanci interweniowali 1017 razy, doszło do 48 kolizji drogowych oraz odnotowano 108 przestępstw – informuje asp. sztab. Marek Węglorz z KP w Skoczowie.

Włączmy swoją wyobraźnię, żeby nie musiało dochodzić do takich zdarzeń, jak to - 12 listopada w Skoczowie na ul. Cieszyńskiej doszło do wypadku drogowego. Kierująca samochodem skoda na oznakowanym przejściu dla pieszych potrąciła kobietę, która weszła wprost pod jadący samochód. Piesza z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala.

BSK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: