Bezkonkurencyjny Zagól!

Nie było wątpliwości, który zawodnik odniesie tryumf podczas Halowych Mistrzostw Śląska Młodzików w tenisie ziemnym. Jakub Zagól, reprezentujący barwy klubowe UKS Beskidy Ustroń, stracił tylko dwa gemy w trakcie całego turnieju i zwyciężył w Bielsku-Białej.

Jakub Zagól nie mógł lepiej zainaugurować zmagań w Bielsku-Białej. Imprezę rozpoczął od pewnego zwycięstwa nad Alexandrem Hulidovem, nie tracąc ani jednego gema. W II rundzie zmierzył się ze swoim kolegą klubowym, Aleksandrem Dedą. Zagól zwyciężył 6:1, 6:0 i awansował do strefy medalowej.

Zawodnik UKS Beskidy Ustroń trafił w 1/2 finału na Adriana Mazura. Zagól powtórzył wyczyn z I pierwszej rundy i wygrał bez straty gema. O złoty medal zmierzył się z Karolem Jastrzębskim, który w drodze do finału nie stracił seta. Jednak finałowa rywalizacja miała jednostronny przebieg i górą z niej wyszedł Zagól, który zwyciężył 6:1 i 6:0.

Zagól miał okazję sięgnąć po dublet w Bielsku-Białej, ale warunkiem było wygranie gry podwójnej u boku Michała Kijasa (przyp. red. – wśród singlistów zajął 4. miejsce). Na ich drodze stanęli ww. Jastrzębski z Mazurem. Finałowe starcie dostarczyło sporo emocji, a o tryumfatorach musiał zadecydować trzeci set. W nim więcej zimnej krwi zachowali zawodnicy z Rudy Śląskiej oraz Chorzowa, którzy w całym meczu wygrali 2:6, 6:3 i 10:5. Ustrońscy tenisiści musieli zadowolić się srebrnymi krążkami.