Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Bez wyobraźni

Pijani kierowcy od lat stanowią jeden z ważniejszych problemów zagrażających bezpieczeństwu ruchu drogowego. Niestety jazda na trzeźwo i zgodnie z przepisami ruchu drogowego wciąż nie jest standardem wśród polskich kierowców.

8 sierpnia w Harbutowicach  policjanci WRD  zatrzymali  kierującego samochodem marki Vw Golf. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało ponad 0,90 mg/l . Kierującemu zatrzymano prawo jazdy, a sprawa trafi do Sadu. To tylko jeden z wielu przykładów akcentujących ludzką nierozwagę, który na szczęście nie zakończył się tragicznie.

Niestety na nierozwadze pijanych kierowców cierpią niewinne osoby, tak też było w przypadku groźnego wypadku do którego doszło początkiem  sierpnia w Skoczowie na ul. Góreckiej. Kierujący samochodem w stanie nietrzeźwym nieprawidłowo zabezpieczył  klapę skrzyni ładunkowej, która  spadła na jezdnię i uderzyła w idącą poboczem kobietę. Piesza z obrażeniami ciała została przewieziona do Szpitala. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy. Sprawę wyjaśnia Wydział Ruchu Drogowego.

- Mimo, że oficjalnie piętnujemy pijanych za kółkiem, to na kolegę, który po piwku czy dwóch siada za kółko najczęściej nie patrzymy krzywo. Zjawisku często towarzyszy społeczne przyzwolenie – mówi Jarosław L. mieszkaniec Skoczowa.

(bsk)

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: