Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Bez spotu ani rusz - czyli kampania wyborcza w gimnazjum

Wybory do Parlamentu Europejskiego coraz bliżej. Tymczasem te o nieco mniejszej randze odbywały się wczoraj 26 maja 2009 roku w Zebrzydowicach. Nie byłoby nic nadzwyczajnego w wyborach na przewodniczącego szkoły, gdyby nie to, że młodzi ludzie, którzy kandydowali potraktowali wybory z całą powagą i nakręcili spot wyborczy
- zafascynowały nas spoty reklamowe polityków, które oglądamy na co dzień, ale także nie ukrywamy, że wpłynął na nas spot nakręcony przez Wójta gminy Wilkowyje w serialu Ranczo… - mówi bohater filmu a jednocześnie kandydat na Przewodniczącego szkoły Piotr Malinowski

Zobacz spot Piotra Malinowskiego:


Film przygotowała grupa chłopców – Paweł Gut (kamera) , Michał Gorol, Tomasz Brzezina oraz Michał Cienciała.

Na pytanie – czy ta kampania była bardziej o wydźwięku pozytywnym- chłopcy szczerze odpowiedzieli że raczej miała charakter negatywny, ale z pozytywnym przesłaniem i film był nieco przejaskrawiony. Jak się okazało, taka reklama odniosła skutek i Piotr wybory wygrał – Już myślimy i planujemy zorganizować w najbliższym czasie festyn. Program wyborczy w związku ze zbliżającymi wakacjami, zaczniemy realizować w całości od nowego roku szkolnego – zdradza najbliższe plany nowy przewodniczący szkoły.

Oddanie części władzy młodzieży, udział w takich wyborach (o zasięgu szkolnym) bardzo przyczynia się do zmiany postawy społeczeństwa, a w szczególności młodych ludzi do wyborów i działalności obywatelskiej. Bardzo dobrze, że młodzi ludzie przygotowują się podejmowania świadomych decyzji wyborczych.

[PL

 

Polecamy: Dla młodszych i starszych, nie tylko przy odliczaniu czasu w szkole. Precyzyjne zegarki szwajcarskie najwyższej jakości.

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: