Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Bez śniegu, ale z mrozem

Zima wróciła, na razie bez śniegu ale z mrozami. To cieszy właścicieli wyciągów narciarskich. Na najbliższe dni meteorolodzy prognozują coraz niższe temperatury.
Od kilku dni w naszym regionie panuja ujemne temperatury. To daje szansę właścicielom ośrodków narciarskich na naśnieżanie tras i przygotowanie ich dla narciarzy.  Armatki, wszędzie gdzie to możliwe, pracują pełną parą.
 
W Istebnej, jak informuje Aneta Legierska z Informacji Turystycznej, można znowu jeździć na Zagroniu i Złotym Groniu. Tutaj czynne są małe wyciągi talerzykowe. Dzień i noc naśnieżane są duże trasy. Mam nadzieję, że w weekend ruszą duże wyciągi. Na Złotym Groniu sytuacja jest nieco lepsza, tam jeszcze leżał stary śnieg. Śnieży również Ochodzita.
 
W Wiśle najprawdopodobniej w ten weekend ruszy kolej na Soszowie. Jak informuje Łukasz Bielski w referatu promocji Wisły - Jeśli nic się nie zmieni, to na tym stoku powinniśmy jeździć już w sobotę, także w innych ośrodkach trwa ostre naśnieżanie. W Wiśle, delikatnie, ale cały czas prószy naturalny śnieg. Przed południem w centrum mieliśmy minus 4 stopnie.
W Wiśle wypoczywa wiele dzieci i młodzieży, wczoraj w organizowanych przez gminę 'Aktywnych feriach' brało udział około siedemdziesięciu osób. Widać wiele osób, które zwiedzają miasto, zaglądają do muzeum. Wszyscy jednak czekają na atrakcje związane ze śniegiem – podkreśla Bielski.
 
W Brennej niestety sytuacja jest najgorsza. Jak mówi Katarzyna Macura szefowa referatu promocji, tutaj naturalnego śniegu nie było w ogóle, dlatego jedynie pozostaje naśnieżanie sztucznym. Również w Ustroniu na Czantorii trwa intensywne naśnieżanie stoku.
 
Szczyrk cały czas zaprasza na 'Biały Krzyż' i 'Krasnal', tutaj niezmiennie czynne są te dwa wyciągi. Podobnie jak i w innych beskidzkich gminach trwa naśnieżanie większych tras - mówi Piotr Więzik z Informacji Turystycznej w Szczyrku.
 
Na najbliższe dni meteorolodzy prognozują coraz niższe temperatury. W weekend ma być około minus 10 stopni.
 
Jan Bacza
źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: