Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Bez numeru nie odbiorą śmieci

Jeżeli na twoim budynku nie wisi tabliczka z numerem porządkowym ulicy, mimo złożonej deklaracji możesz mieć problem z odbiorem swoich śmieci - ostrzegają urzędnicy z Brennej.

Od 1 lipca br. Wprowadzono w całym kraju nowy system odbioru odpadów komunalnych - przypominamy, że zgodnie z ustawą Prawo geodezyjne i kartograficzne (tekst jednolity: Dz. U. z 2010 r. nr 193, poz. 1287 ze zm.) właściciele nieruchomości zabudowanych lub inne podmioty uwidocznione w ewidencji gruntów i budynków, które takimi nieruchomościami władają, mają obowiązek umieszczenia w widocznym miejscu na ścianie frontowej budynku tabliczki z numerem porządkowym i nazwą ulicy – informują urzędnicy

Każdy kto nie spełni tego wymogu może mieć problem z wywozem odpadów, gdyż w przypadku braku oznaczenia danej nieruchomości  firma wywozowa działająca na rzecz Gminy nie będzie w stanie przekazać worków na odpady oraz odebrać odpadów komunalnych,  gdyż odpady zbierane są zgodnie z wykazem nieruchomości sporządzonym na podstawie złożonych deklaracji.

(red)
 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: