Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Bez naszego przedstawiciela w Pradze

Kolejną kadencję w niższej izbie Parlamentu w Pradze nie będzie zasiadał polski poseł. Wybory w województwie morawsko-śląskim wygrała Czeska Partia Socjaldemokratyczna (ČSSD - poparcie 26,57 proc.), przed ANO 2011 (17,94) oraz Komunistyczną Partią Czech i Moraw (17,56). ODS ze Stanisławem Folwarczny na liście zdobyło poparcie rzędu 5,41, a Zemanovci z trzema Polakami (Bogusław Chwajol, Andrzej Feber i Klemens Słowioczek) znaleźli uznanie u 2,2 proc. głosujących.

Na Pawła Kawuloka zagłosowało 2625 osób (10 miejsce wśród kandydatów ČSSD), Stanisław Folwarczny otrzymał 1634 głosy (piąty wynik w ODS), na Bogusława Chwajola głos oddało 765 osób (trzeci wynik w partii), na Andrzeja Febra 791 osób (drugi wynik w partii), a na Klemensa Słowioczka 346 osób.

 – Dziękuję wszystkim za głosy. Ten wynik pokazuje, że poparcie mojej osoby przez Kongres Polaków w RC miało sens, bo miałem największą szansę na sukces. Kolejny raz okazało się, że głosy oddane na polskich kandydatów rozproszyły się – skomentował na gorąco wyniki wyborów Stanisław Folwarczny. – Taka jest polityka. Nie jesteśmy w stanie nic zrobić – dodał Józef Szymeczek, prezes Kongresu Polaków w RC.

Na godz. 16.50 (sobota, 26.10.2013 przyp. red. ox.pl), w skali Republiki Czeskiej, wybory wygrała Czeska Partia Socjaldemokratyczna (20,91 proc.), przed ANO 2011 (18,72) oraz Komunistyczną Partią Czech i Moraw (15,30).

;Głos Ludu - Gazeta Polaków w Republice Czeskiej

Czytaj: Czesi wybiorą posłów>>>

źródło: Głos Ludu
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: