Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Bez komputera ani rusz

W szkołach powiatu cieszyńskiego znajdują się aż 32 pracownie komputerowe. To sporo, zważywszy na to, że dzisiaj już nie wyobrażamy sobie życia bez komputera, który służąc również uczniom pozwala na łatwiejsze przyswajanie pewnych zagadnień oraz nabywania konkretnych umiejętności. Nauczycielowi z kolei ułatwia przekazywanie treści dydaktycznych.

Największą liczbą pracowni komputerowych w naszym powiecie może pochwalić się Zespół Szkół im. Wł. Szybińskiego w Cieszynie, w którym jest ich aż pięć.

Następnie:

Cztery znajdują się  w  Zespole Szkół Gastronomiczno- Hotelarskich im. W. S. Reymonta w Wiśle . Po trzy  posiadają Zespół Szkół Rolniczych w Międzyświeciu i Zespół Szkół Ekonomiczno- Gastronomicznych im. MZC w Cieszynie.

Dwie znajdują się w  Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Cieszynie,  w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Skoczowie, w I Liceum Ogólnokształcącym im. A. Osuchowskiego w Cieszynie,  w Zespole Szkół Zawodowych w Skoczowie, w Zespole Szkół Budowlanych im. Stefana Grota Roweckiego w Cieszynie, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Ustroniu i w Zespole Szkół Technicznych w Cieszynie.

Pracownie komputerowe posiada również Zespół Szkół Ogólnokształcących im. P. Stalmacha w Wiśle, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Istebnej i Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Cieszynie.

- Komputery to ogromny postęp. Trudno sobie wyobrazić, że mogłoby go zabraknąć w szkole. Nie wiem czy chciałabym chodzić do takiej, która nie oferuje nic z nowoczesności – podkreśla szesnastoletnia Ania z Cieszyna.

 

bsk
 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: