Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Bez barier dla turystów

Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej „Olza” otrzymało 80 tys. zł w ramach programu „Śląskie. Turystyka bez barier”.

W uroczystym wręczeniu czeków laureatom konkursu ofert na zadania publiczne w dziedzinie turystyki i krajoznawstwa pn. „Śląskie. Turystyka bez barier” wzięli udział przedstawiciele Stowarzyszenia Rozwoju i Współpracy Regionalnej „Olza”, które zdobyło 80 tys. zł.

- Druga edycja konkursu cieszyła się dużym zainteresowaniem i jestem pewien, że wykorzystają Państwo te środki na poprawę i dostosowanie infrastruktury do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, organizację wycieczek i wypraw, by te osoby nie czuły się wykluczone społecznie i mogły uczestniczyć aktywnie w każdym wymiarze życia społecznego – mówił Grzegorz Boski, członek Zarządu Województwa Śląskiego.

W wyniku rozstrzygnięcia konkursu dotacje przyznano ośmiu podmiotom na łączną kwotę 500 tys. zł. Wśród beneficjentów znalazło się Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej "Olza" z siedzibą w Cieszynie – 80 tys. zł,

Pierwsza edycja konkursu odbyła się w 2022 roku. W wyniku realizacji siedmiu zadań konkursowych ponad 2 tys. osób z niepełnosprawnościami mogło aktywnie uczestniczyć w wydarzeniach turystycznych. Powstała nowa, dostępna infrastruktura, umożliwiająca osobom z niepełnosprawnościami korzystanie z atrakcji turystycznych na Jurze (specjalnie przygotowane skałki do wspinania) jak i w Beskidach (podjazdy i drogi na Szyndzielni). Przeszkolonych zostało prawie 140 osób w zakresie obsługi osób ze szczególnymi potrzebami. Zwieńczeniem projektu było wydanie specjalnego przewodnika dla osób ze szczególnymi potrzebami, który zawiera zbiór wycieczek po województwie śląskim trasami dostępnymi dla wszystkich. Wydawcą przewodnika jest Śląska Organizacja Turystyczna.

„Śląskie. Turystyka bez barier” to pierwszy tego typu konkurs w dziedzinie turystyki, skierowany do osób z niepełnosprawnościami. Jego celem jest rozszerzenie zasięgu działań w obszarze turystyki, skierowanych do osób z niepełnosprawnościami. Istotnym obszarem wsparcia jest poprawa infrastruktury turystycznej (likwidacja barier), nośniki i materiały promocyjne dla niewidomych, szkolenia przewodników i opiekunów.

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: