Beskid Skoczów bez 09

Beskid Skoczów powrócił do swojej pierwotnej nazwy. W 2009 roku Beskid Skoczów upadł, przez długi, do których doprowadził zarząd. W tym samym roku klub zarejestrowano na nowo jako Beskid 09 Skoczów. Dopiero teraz klub zamiast nazwy Beskid 09 Skoczów może z powrotem posługiwać się nazwą Beskid Skoczów.

 

Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej zarejestrował w Krajowym Rejestrze Stowarzyszeń nową nazwę klubu - Klub Piłkarski "Beskid" Skoczów. - Zmiana nazwy klubu jest realizacją zadania, wybranego w czerwcu 2009 r. zarządu klubu, który zobowiązał się, że powrót do nazwy historycznej "Beskid" nastąpi, kiedy ustaną przeszkody prawne, to jest kiedy likwidowany Beskid Skoczów zostanie wykreślony z Rejestru Stowarzyszeń - informuje Ryszard Klaczak, prezes KP Beskid Skoczów.

Historia klubu sięga 1923 roku. Wtedy to powstał pierwszy klub w Skoczowie, który działał pod nazwą Skoczowski Klub Sportowy. W czasie drugiej wojny światowej działalność klubu została zawieszona. Po wojnie reaktywowano sportową działalność, jednak pod nową nazwą - Klub Sportowy Domu Kultury Skoczów. Klub doczekał się też konkurencji - Klubu Sportowego Kapelusznik. Oba kluby w 1957 roku połączyły się w Klub Sportowy Włókniarz. Następnie klub nazwano KS Beskid Skoczów. W 1978 roku pojawił się sponsor i klub ponownie zmienił nazwę  na FSM Beskid. W 1981 roku ponownie używano już nazwy KS Beskid Skoczów. Ta nazwa funkcjonowała do 2009 roku, kiedy klub zbankrutował. Jeszcze w tym samym roku utworzono  Klub Piłkarski Beskid 09 Skoczów, który postanowił kontynuować działalność KS Beskid Skoczów, nowy zarząd zadeklarował się również do powrotu do pierwotnej nazwy klubu. 

W maju decyzja zarządu postanowiono czynić starania do powrotu historycznej nazwy klubu. Dziś pod Kaplicówką z powrotem działa Beskid Skoczów, w którym trenował m.in. Ireneusz Jeleń. 

 

KOD

źródło: OX.PL
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją