Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Będzie strajk w Polifarbie Cieszyn

Trwa napięta sytuacja w cieszyńskim Polifarbie. Działające w tej spółce związki zawodowe podjęły decyzję o przeprowadzeniu dwugodzinnego strajku w najbliższą środę, 12 stycznia. 

Od sierpnia 2010 roku trwa spór zbiorowy w spółce PPG Polifarb Cieszyn, zatrudniającej blisko 600 osób. Związkowcy domagają się podwyżek płac - po sto złotych dla każdego pracownika. Na razie bez skutku. - Sytuacja uległa zaostrzeniu, gdy w grudniu pracodawca niemal z dnia na dzień zwolnił przewodniczącego zakładowej „Solidarności”, Mirosława Kitowskiego z powodu „ciężkiego naruszenia obowiązków pracowniczych”. Przeciwko temu zaprotestowały związki zawodowe, działające w Polifarbie, a także Zarząd Regionu Podbeskidzie NSZZ „Solidarność”, widząc w działaniu zarządu Polifarbu szykanowanie najbardziej aktywnych działaczy związkowych. Także Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” uznało ten przypadek za przejaw szykanowania pracowników zaangażowanych w działalność związkową  - informuje portal OX.PL Wiceprzewodniczący ZR Jarosław Biegun

W poniedziałek, 3 stycznia, z zarządem spółki spotkał się szef podbeskidzkiej „Solidarności” Marcin Tyrna. Rozmowy nie przyniosły żadnego efektu. Tego samego dnia dwa związki zawodowe, działające na terenie spółki – „Solidarność” i NSZZ Pracowników Polifarbu – podjęły decyzję o przeprowadzeniu dwugodzinnego strajku w środę, 12 stycznia. Odbędzie się on w godz. 10.00 – 12.00. W tym samym czasie przed bramami spółki przeprowadzona zostanie pikieta, wsparta przez związkowców z innych zakładów pracy.

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: