Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Będzie skatepark w Pogwizdowie

Rozbudowujemy Centrum Sportowo – Rekreacyjne przy Szkole Podstawowej w Pogwizdowie. Myślę, że wkrótce powstanie jedna z najlepszych baz sportowych w okolicy. Przetarg ogłoszony, więc poszukujemy wykonawcy – poinformował wójt Gminy Hażlach Grzegorz Sikorski. Prace ruszą po wyłonieniu wykonawcy.

Gmina Hażlach otrzymała na ten cel dofinansowanie w ramach tzw.”Polskiego Ładu”. - Szkoła Podstawowa im. Księstwa Cieszyńskiego w Pogwizdowie jest największą placówka oświatową w gminie Hażlach, do której uczęszczają dzieci z terenu Pogwizdowa, Brzezówki oraz części Hażlacha. Jest to w sumie 370 uczniów, co stanowi 44,26% wszystkich dzieci z terenu gminy Hażlach. Placówka charakteryzuje się wysokim poziomem nauczania, a przede wszystkim jest miejscem gdzie można realizować swoje pasje sportowe. W placówce tej od pierwszej klasy funkcjonują oddziały sportowe, co ma znakomite przełożenie na wyniki sportowe wychowanków szkoły we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży w powiecie cieszyńskim. Z uwagi na powyższe dokładamy wszelkich starań aby baza sportowa jaką dysponuje szkoła była jak najlepsza. Aktualnie dzieci mogą korzystać z pełnowymiarowej hali sportowej, w 2017 roku oddano do użytku boisko wielofunkcyjne, w ramach rządowego programu Otwartych Stref Aktywności powstała siłownia plenerowa, a z funduszu sołeckiego wybudowano plac do streetworkout-u. Wychodząc na wprost oczekiwaniom społecznym oraz celem dalszej poprawy posiadanej bazy sportowej, która służy całej społeczności gminnej planowana jest budowa skateparku, boiska dla siatkówki plażowej, ścieżek rolkowych, małego amfiteatru oraz modernizacja boiska trawiastego znajdującego się przy szkole – argumentuje Grzegorz Sikorski, wójt gminy Hażlach.


Projektowany skatepark wraz z oświetleniem zorganizowany  będzie w miejscu o wymiarach  około: 35 x 12 metrów. W skateparku zainstalowane zostaną m.in. roll-in z quarterpipem, osobny quarterpipe z bankrampą, jumpbox, funbox z gridboksem, osobny grindbox z wallie. Pozostałą część terenu stanowić będzie zieleń wysoka i niska.

Wkrótce powstanie miejsce, gdzie młodzież (ta młodsza i starsza) będzie miała okazję dać upust swojej energii, a nie tylko siedzieć przed komórką czy komputerem – podsumowuje wójt.

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: