Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Będzie nowy asfalt i nie tylko

Podbudowa drogi, nowe warstwy asfaltu, poszerzenie jezdni, ale też oświetlenie w okolicy kościoła w Goleszowie – m.in. te zadania zostaną zrealizowane za 2,5 mln zł pozyskanych ze środków zewnętrznych.

Dzięki zewnętrznym środkom finansowym, ponad 1,5 km nawierzchni dwóch dróg gminnych: Radoniowej i Spółdzielczej zostanie wyremontowanych. - Wykonanie nowej podbudowy, ułożenie dwóch warstw asfaltu czy poszerzenie jezdni na łukach drogi to tylko część z robót, które zostaną zrealizowane. Dodatkowo w okolicy Kościoła Ewangelicko – Augsburskiego w Goleszowie powstanie nowe oświetlenie uliczne (12 lamp) – informuje Urząd Gminy w Goleszowie.

Projekt przebudowy ul. Radoniowej i Spółdzielczej w Goleszowie uplasował się na trzecim miejscu listy rankingowej przyznawanych środków, w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

- Bardzo się cieszę, że nasz projekt uzyskał tak wysoką ocenę i znalazł się w czołówce rankingu przyznawanych środków dla gmin wiejskich. Za 2,5 miliona złotych zostaną przebudowane kolejne drogi w naszej gminie, co poprawi płynność ruchu pomiędzy tymi ulicami oraz zwiększy bezpieczeństwo znacznej liczby mieszkańców naszej gminy – mówi wójt Sylwia Cieślar.

 

Red.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: