Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Będzie na czym skakać

Prace na skoczni w Wiśle Malince posuwają się do przodu. Zbliżający się konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich (styczeń) przyszłego roku nie jest zagrożony.

Skocznia Narciarska w Wiśle Malince została wybudowana w 1933 roku, pierwotnie opierając się na konstrukcji drewnianej. W ciągu lat przeszła dwie istotne modernizacje: w 1953 i 1970 roku. W trakcie tych prac powstała nowa wieża sędziowska, a rozbieg został zmodernizowany - zastąpiono drewno stalą. Nowy punkt konstrukcyjny wyniósł 105 metrów. Kolejna przebudowa skoczni miała miejsce na fali sukcesów Adama Małysza. W październiku 2003 roku rozpoczęto budowę nowej skoczni w Wiśle Malince o punkcie konstrukcyjnym K-120 (HS-134). Prace przebiegały zgodnie z planem do sierpnia 2006 roku, kiedy to doszło do osunięcia ziemi na zeskoku. Ostateczne oddanie skoczni do użytku miało miejsce nie planowo pod koniec lipca 2007 roku, ale rok później, 27 września 2008 r. Skocznia zyskała imię najpopularniejszego i odnoszącego największe sukcesy polskiego skoczka w owym czasie – Adama Małysza.

Przypomnijmy, 7 sierpnia zamknięto kolejkę linową na skocznię i rozpoczęto prace nad modernizacją obiektu. Prace obejmują wybudowaniu nowego zeskoku i modernizację wybiegu na skoczni. Dodatkowo powstanie nowa instalacja wodna do naśnieżania i zraszania igelitu. Pisaliśmy: Będzie jak nówka! Rusza remont skoczni w Wiśle Malince

Jak informuje Urząd Miasta w Wiśle, 23 listopada odbyła się wizja lokalna na remontowanej skoczni narciarskiej im. Adama Małysza w Wiśle Malince. Wzięli w niej udział: sekretarz Miasta Wisła Sylwester Foltyn, dyrektor COS-OPO Szczyrk Tomasz Laszczak, inspektor nadzoru Grzegorz Procner, przedstawiciele wykonawcy oraz COS-OPO Szczyrk. 

- Podczas wizyty zapewniono, że planowane prace modernizacyjne przebiegają zgodnie z harmonogramem, na chwilę obecną jest już gotowy nowy zeskok skoczni – podają wiślańscy urzędnicy i dodają: - Zarówno dyrektor jak i wykonawca zapewniają, że zbliżający się konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich zaplanowany na weekend 12-14 stycznia przyszłego roku nie jest zagrożony i remont z pewnością nie pokrzyżuje planów związanych z jego organizacją. 

Kolejnym krokiem modernizacji obiektu będzie wymiana kolei linowej. Wszystkie prace będą kosztować prawie 53 mln zł.

Red.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: