Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Będzie cieplej w przedszkolu

Trwają prace przy termoizolacji przedszkola w Mnichu. Ma być cieplej, taniej i ładniej.

Projekt polega na przeprowadzeniu kompleksowej termomodernizacji budynku w zakresie termoizolacji ścian elewacji, stropodachu oraz stropu tarasu. Oprócz efektu ekologicznego, budynek przedszkola zyska nowy estetyczny wygląd. Ale to nie wszystko. Jak zapowiada wójt Chybia Janusz Żydek - W przyszłości planowana jest wymiana systemu grzewczego na bardziej wydajny i przyjazny środowisku.

Na zadanie Chybie złożyło wniosek o dofinansowanie do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach W sumie inwestycja pochłonie nieco ponad 140 tys. zł. Połowę z tej kwoty stanowić będzie dotacja. Z WFOŚiG.

Choć prace trwają a dzieci uczęszczają do placówki, to jak zapewnia wójt - Dla zapewnienie bezpieczeństwa korzystających z budynku, zwłaszcza przebywających w nim dzieci teren robót został odpowiednio zabezpieczony.

Kolejną inwestycją przy tej placówce ma być utworzenie terenu sportowo – rekreacyjnego. Taki pomysł wysunęła rada sołecka. Po opracowanej koncepcji, a następnie sporządzeniu stosownej dokumentacji projektowej będziemy ubiegać się o środki zewnętrzne. Spełnienie tych warunków pozwoli nam rozpocząć to zadanie. Chcemy by mieszkańcy mieli swoje miejsce, gdzie będą mogli przyjść i miło spędzić czas oraz poprawić zdrowie. - deklaruje wójt Janusz Żydek.

Przedszkole się ociepla, natomiast gmina szykuje już dokumentację na następne placówki. Wybór padł na Szkołę Podstawową nr 1 w Chybiu. Projekt zakłada termoizolację budynku wraz z wymianą źródła ciepła na bardziej ekologiczne. Podobnie jak w przypadku przedszkola, budynek szkoły, oprócz planowanego efektu ekologicznego, zyskać ma piękne nowoczesne barwy elewacji. Po uzyskaniu pozwolenia na budowę Gmina przystąpi do konkursu projektów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, którego otwarcie zaplanowane jest na koniec bieżącego roku. Jeśli pieniądze uda się pozyskać, realizacja zadania powinna rozpocząć się w II połowie przyszłego roku.

Jan Bacza

źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: