Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Będzie chodnik! Na razie utrudnienia

Nareszcie piesi w Brzezówce będą bezpieczniejsi. 12 listopada podpisano długo oczekiwaną przez społeczność Brzezówki umowę na wykonanie chodnika na odcinku od ulicy Hażlaskiej w stronę Pogwizdowa aż do remizy strażackiej.

Chodnik powstanie przy głównej drodze łączącej Brzezówkę z Pogwizdowem, po stronie prawej od strony miejscowej remizy. Umowę podpisano z firmą z Pruchnej. Wszystko przedłużyło się, gdyż do pierwszego przetargu nikt się nie zgłosił. Teraz do 15 grudnia trzeba zakończyć inwestycję. Pracownicy pojawią się na drodze już w poniedziałek, 17 listopada. Zaczną od robienia odwodnienia i kanalizacji deszczowej. Kierowcy musza liczyć się z utrudnieniami, jednak dla poprawy bezpieczeństwa na drodze warto przeczekać okres utrudnień i rozkopów.

W pierwszym etapie wybudowane zostanie 115 m. Kolejne odcinki zostaną na przyszły rok. Wcześniej, w 2012 roku, zrobiono już odcinek od Pogwizdowa do cmentarza komunalnego w Brzezówce.

- W tym roku kalendarzowym powstanie I etap o długości 115 mb. Koszt tej inwestycji to 177,761,79 zł – informuje Jarosław Pieczonka, radny Gminy Hażlach. - W przyszłości powstanie całego chodnika łączącego Brzezówkę z Pogwizdowem znacznie poprawi bezpieczeństwo dzieci chodzących do szkoły w Pogwizdowie oraz wszystkich innych mieszkańców, którzy podążają pieszo do Pogwizdowa, by załatwić swoje sprawy. Trzeba też zauważyć, że na ul. Hażlaskiej jest bardzo duży ruch samochodowy, często jeżdżą tędy tiry, duże maszyny rolnicze, które stwarzają potencjalne niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia dla osoby poruszającej się pieszo – dodaje Pieczonka zauważając, że droga na razie nie ma także oświetlenia ulicznego, które, gdyby powstało, o co złożył wniosek do budżetu Rady Gminy, poprawiłoby jeszcze bardziej bezpieczeństwo pieszych idących tą ulicą.

(indi).

źródło: ox.pl
dodał: BT

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: