Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Będzie atak zimy w regionie?

Na takie informacje wielu z nasz czekało! Zgodnie z zapowiedziami Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej pogoda z dnia na dzień ma robić się coraz bardziej zimowa. Jakie będą kolejne dni na Śląsku Cieszyńskim?

Amatorzy zimowych krajobrazów z niecierpliwością wyczekują mrozów i śniegu. Niestety, ostatnie lata nas nie rozpieszczały. Zgodnie z najnowszą prognozą pogody, w tym roku może się to zmienić - Pogoda w tym tygodniu z dnia na dzień będzie robić się coraz bardziej zimowa. Dominować będą opady śniegu, okresami intensywniejsze, a temperatura będzie coraz niższa, choć już na początku tygodnia w kotlinach karpackich spadać będzie nawet do -18°C. Chłodne powietrze, które zacznie napływać nad Polskę w drugiej połowie tygodnia, pochodzić będzie znad północnej Rosji – wyjaśnia IMGW, opisując prognozę pogody na najbliższy tydzień.

Poniedziałkowa (11.01) pogoda ma być tylko zapowiedzią nadchodzącej zmiany. O ile we wtorek i środę zimowa aura może nie objąć jeszcze całego kraju, to już od czwartku w całym kraju zacznie się stopniowo ochładzać – w nocy temperatura może spadać poniżej -10°C . Prognoza pogody dla Śląska Cieszyńskiego wskazuje, że już od wtorku (12.01) można spodziewać się opadów śniegu. W Cieszynie zapowiada się zimny weekend z temperaturami około -7°C w dzień i nawet – 12 °C w nocy. W związku z tym jest szansa na śnieżne krajobrazy. To również czas, kiedy na drogach trzeba zachować szczególną ostrożność - niskie temperatury sprzyjają wystąpieniu oblodzeń.

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-01-11 23:09:13
miriam11: To straszne, mróz w styczniu!
2021-01-12 16:46:13
west45: nareszcie!
2021-01-12 16:46:19
west45: nareszcie!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: