Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Będą skakać w Wiśle!

To dobra wiadomość dla mieszkańców naszego regionu i wszystkich fanów skoków narciarskich. Na obiekcie w Wiśle Malince odbędzie się aż sześć konkursów w ramach letniego FIS Grand Prix, Pucharu Kontynentalnego oraz zimowego Pucharu Świata!

W piątek, 8 kwietnia Komisja Kalendarzowa FIS podczas spotkania w Zurychu zaprezentowała kalendarz Pucharu Świata w skokach narciarskich na sezon 2016/2017. Ustalono, że w Polsce odbędą się dwa weekendy zimowego Pucharu Świata. Jeden odbędzie w Wiśle, natomiast kolejny w Zakopanym. Światowa czołówka będzie współzawodniczyć na skoczni im. Adama Małysza w dniach 14-15 stycznia 2017 roku. Zakopane będzie gościć skoczków na Wielkiej Krokwi w dniach 21-22 stycznia 2017 roku

Po raz kolejny Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) zaufała organizatorom wiślańskich i zakopiańskich konkursów. Dodatkowo prezes PZN Apoloniusz Tajner powiedział, że w stolicy polskich Tatr będzie możliwość przeprowadzenia dodatkowgo konkursu, w razie gdyby we wcześniejszej części sezonu nie udało się przeprowadzić konkursów w innych miesjscowościach.

Oprócz zimowej rywalizacji skoczkowie przybędą do Malinki jeszcze w lecie, ponieważ 22-23 lipca 2016 r. odbędzie się tu letnie FIS Grand Prix. Z kolei jesienią w Beskidy zawitają zawodnicy startujący w Pucharze Kontynentalnym, zaplanowanym na 24-25 września 2016 r.

Wszystkie ustalenia Komisji Kalendarzowej będą jeszcze musiały być zatwierdzone przez czerwcowy Kongres FIS w Meksyku. Sportowych emocji związanych z konkursami w skokach narciarskich na pewno nie zabraknie!

MB

źródło: mat.pras./ox.pl
dodał: MB

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2016-04-11 19:21:07
krokusik: Letnie skoki narciarskie. Może mi ktoś wytłumaczy w którą stronę idzie sport? Może slalom gigant na trasie Ustroń, Wisła? A może bobsleje na tej trasie? Do rzeczy. Czy Wy nie czujecie, że jesteście manipulowani? Skoki bez śniegu. Jaki w tym sens poza kasą? Po prostu \"skoczek\" zamiast raz, to dwa razy w roku reklamuje swoje wdzianko. A Wy idioci patrzycie w ten telewizor jakby miał się wydarzyć cud.
2016-04-11 19:22:01
krokusik: Ciekaw jestem ile ten post wytrzyma, zanim go lobby usunie.
2016-04-11 19:23:13
krokusik: Print screen zrobiony, więc możecie usuwać.
2016-04-12 15:44:02
oskito: ZAKOPANYM ??? dobrze że tego prof. Miodek nie czytał...
2016-04-13 08:33:32
maykel: Zorganizujcie jeszcze skoki bungee bez liny na wiślańskim wiadukcie..
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: