Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Będą rozdawać budki lęgowe

Wraz z ustrońskimi leśnikami, można zadbać o ochronę dzikich gatunków ptaków i otrzymać budki lęgowe. Leśnicy przygotowali również unikatowe sadzonki drzew występujących w beskidzkich lasach.

Ustrońscy leśnicy chcą zachęcić mieszkańców naszego regionu do włączenia się do działań związanych z ochroną dzikich gatunków ptaków. Skrzydlaci sprzymierzeńcy pełnią ważną rolę w naturze i gospodarce człowieka.

- Na obszarach zaludnionych są istotnym wskaźnikiem bogactwa przyrodniczego i stanu środowiska. W leśnym ekosystemie ptaki regulują populacje owadów i drobnych gryzoni, przyczyniają się do rozsiewania wielu gatunków drzew oraz pełnią funkcje sanitarne – informują leśnicy.

W piątek 8 października w godzinach od 13.00 do 18.00 przed siedzibą Nadleśnictwa Ustroń będzie można otrzymać budkę lęgową dla ptaków oraz sadzonki drzew najczęściej występujących w beskidzkich lasach.
W czasie akcji leśnicy podpowiedzą jak dobrać budkę odpowiednią dla danego gatunku i jak ją powiesić, by najbliższej wiosny obserwować sukces lęgowy ptasiej rodziny.

Budki zostały wykonane w ramach współpracy Nadleśnictwa Ustroń z Zakładem Karnym w Cieszynie. Skazani wykonali estetyczne budki lęgowe przeznaczone dla sikor, szpaków, dzięciołów, sóweczek, pliszek, muchołówek i rudzików, a leśnicy zadbali by „ptasie domki” posiadały odpowiednie wymiary. Na stoisku będą też dostępnie sadzonki kilku gatunków drzew, min. buka, lipy, jawora, olchy ptasiej czereśni oraz dzikiej jabłoni i gruszy.

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

10
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-10-05 13:26:20
święty_Patryk: Lasy Państwowe to dziś jedna wielka buda lęgowa n e p o t y z m u i niegospodarności, jedno wielkie koryto dla partyjnych znajomków i ich rodzin, od samej góry opanowane głównie przez ziobrystów którzy k r a d n ą ile wlezie i gdzie się da - tak, to dojna zmiana a nie kornik pustoszy i dewastuje n a s z e polskie lasy
2021-10-05 17:01:58
czesiohill: Snięty Patyku - miód z Twojej klawiatury spływa na moje oczęta. Też to czytałem i ku rwica mnie brała. A jeszcze poprawiłem artykułem "Im dalej w las, tym mniej drzew" w Angorze. Daj pani boziu, żebym dożył czasu rozliczenia skurwieli.
2021-10-05 17:07:33
Efob: No prosze,Ustron ,taka piekna inicjatywa,a w Cieszynie,nic sie nie robi rezerwat przyrody okupuja uczniowie szybinskiego,rozboj w bialy dzien,a noca inne wandale,i nikogo to nie interesuje.Mozna dzwonic do ochrony przyrody, pisac listy,nic, zadnej reakcji,taki jest cieszynski pozadek.
2021-10-05 20:19:27
najśw.patyk: ty betonie sw patryk co zrobiłeś dla lasów ? dla ludzi ? jesteś zwykłą szująi mendą peowską , jestes ruskim tępym trollem który nawet po polsku nie umiesz pisać ty tępa dzido . Czy ty wiesz co się dzieję w PL lasach ? pewnie lepiej znasz białoruskie lasy ty półgłówku typu krzysio mm .
2021-10-05 20:21:44
najśw.patyk: sw partyk stary cię nie doruchał , potem ci kazał zaspokajać się oralnie , z tego wynika twoja nienawiść do Polski . twoja stara była pewnie prostytutka ze wschodu więc na to wyszstko pozwalała a potem jeszcze pozwoliła żeby cię wujek ruchał . ty i tak nie do je ba ny jesteś :) paszoł won ruski steku yebany przez rodzinę
2021-10-05 21:04:17
Kankee: Patyku twoje miejsce w psychiatryku.
2021-10-05 21:47:07
najśw.patyk: kankee a twoje starej w skrobarni :)
2021-10-05 22:22:36
Kankee: Patrzcie jak mu PiS zrobił dobrze...Patyku, jak zaznasz prawdziwego seksu może będziesz mniej nieszczęsliwy, życzę powodzenia.
2021-10-06 06:56:38
najśw.patyk: kanke a było dziś analnie w twoją stronę czy w stronę twojej starej ? tak was w PO uczą ?
2021-10-06 07:25:03
Boska Adela: redaktorowi Przemysławowi Lose wpisy "najśw.patyk" dedykuję, od dawna je toleruje więc jak najbardziej na nie zasługuje - miłego dnia panie redaktorze
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: