Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Będą reprezentować województwo

Końcem kwietnia (sobota, 28.04) w Krzepicach (powiat Kłobucki) odbyły się wojewódzkie eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, w czasie których zaprezentowali się również reprezentanci Powiatu Cieszyńskiego, którzy zajęli bardzo dobre lokaty w swoich kategoriach wiekowych - dwójka z nich będzie reprezentowała Województwo Śląskie na etapie krajowym.

Na etapie wojewódzkim swoją wiedzę popisali się uczestnicy wyłonieni na etapie eliminacji powiatowych. Każdy powiat mógł być reprezentowany przez trzech uczestników – po jednym na każdą kategorię wiekową. Tylko zwycięzcy w swoich kategoriach będą mieli szansę podejść do etapu ogólnopolskiego, który odbędzie się początkiem czerwca.

Pierwszą grupę wiekową (szkoła podstawowa) reprezentowała Agata Żurek, która reprezentowała wcześniej gminę Hażlach, a jej macierzysta jednostka to OSP Pogwizdów. Tutaj odnotowany został pierwszy sukces, ponieważ zajęła pierwsze miejsce w swojej kategorii, w związku z czym uzyskała prawo do reprezentowania województwa w finale.

Łukasz Cieślar, który na szczeblu powiatowym reprezentował Wisłę, również zajął wysoką lokatę, w swojej kategorii (wiek gimnazjalny) zajął czwarte miejsce. Chociaż lokata ta nie jest lubiana przez sportowców, warto zaznaczyć, że sam udział w etapie wojewódzkim, dla zawodnika jest dużym sukcesem. Już na etapie gminnym i powiatowym młodzi strażacy dowodzą, że ich wiedza i umiejętności praktyczne są ponadprzeciętne.

W kategorii szkół średnich zaprezentował się Paweł Legierski z Cieszyna, który również zajął pierwsze miejsce i razem z Agatą będzie miał szansę reprezentować województwo na szczeblu ogólnopolskim.

- Całej trójce gratulujemy, to niesamowite ich wiedza, determinacja, mocne nerwy, tworzą coś niezwykłego, dla nich to sprawdzenie swojej wiedzy z zakresu pożarnictwa, które jest obszerną dziedziną. Każdy etap dawał nam powód do dumy, cała trójka jest  dumą swojej miejscowości, dumą gminy, powiatu, w końcu dumą województwa, bo nie może być inaczej – podsumowali strażacy z OSP Pogwizdów, jednostki w której nauki dotyczące wiedzy pożarniczej pobiera zwyciężczyni w pierwszej kategorii wiekowej, Agata Żurek.

źródło: ox.pl
dodał: JS

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: