Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Będą pytać o gospodarstwa

Na terenie całego kraju ruszyły badania statystyczne - przez cały rok ankieterzy telefonicznie lub osobiście prowadzić będą wywiady na temat naszych gospodarstw domowych czy rolnych.

Kiedy można spodziewać się telefonu lub wizyty pracownika Urzędu Statystycznego w Katowicach? Właściwie przez cały rok. W okresie od 1.01.2016 r. do 31.12.2016 r. na terenie całego kraju realizowane jest reprezentacyjne badanie budżetów gospodarstw domowych. Wywiad ankieterski przeprowadzany jest bezpośrednio przez ankieterów (pracowników) urzędów statystycznych, co miesiąc z innymi gospodarstwami domowymi w wylosowanych mieszkaniach.

O co będą pytać ankieterzy? O nasz domowy budżet, wydatki poniesione na ochronę środowiska, naszą pracę, wyjazdy zagraniczne i inne. W przypadku badań rolniczych to przykładowo w marcu będzie badanie pogłowiu świń, od czerwca do lipca badanie struktury gospodarstw rolnych, pogłowia bydła, owiec, drobiu itd.

Każdy ankieter – pracownik US Katowice przedstawia się i posiada legitymację służbową oraz imienne upoważnienie. Można sprawdzić tożsamość ankietera kontaktując się z Urzędem Statystycznym w Katowicach: telefon 32-77-91-291 lub kom. 695 255 244 lub email: D.Gwozdz@stat.gov.pl (wzór legitymacji ankietera poniżej wiadomości).

red.

 

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2016-02-15 10:25:54
Przepierón: Jako pierwsi przyjdą złodzieje pooglądać co i gdzie jest w domu a głupi ten co telefonicznie udziela informacji.
2016-02-15 16:32:43
krokusik: j.w.<br />Po ostatnich informacjach o połączeniach telefonicznych z Afryki kosztujących niemałą sumę tylko idiota opowie swoje wywody przez telefon. A to wina tylko i wyłącznie \&quot;państwa\&quot;. Zamiast na operator, to abonent ponosi koszty przekrętów. Więc powodzenia. Jak do mnie zadzwonią to się dowiedzą, że mam 100 kur i słonia, a mieszkanie dzielę z Elvisem Presleyem.
2016-02-15 16:34:19
adawski25: Oby dwa poprzednie komentarze bardzo trafne zacznie sie plaga zlodzieji i bog wie czego...
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: