Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Będą pieniądze na drogi?

Rada Ministrów we wrześniu przyjęła projekt ustawy, która zakłada wsparcie finansowe budowy dróg, a także ich przebudowy, czy remontu dróg i mostów należących do powiatu, lub gminy. Ustawa o Funduszu Dróg Samorządowych została przygotowana przez Ministerstwo Infrastruktury.

W ramach Funduszu Dróg Samorządowych dofinansowaniu miałyby podlegać budowy, remonty i przebudowy dróg i mostów gminnych i powiatowych. Aktualnie nie wiadomo jeszcze, jakie będą ostateczne kryteria przyznawania dotacji, jednak zgodnie z założeniem wyrównywania różnic, biedniejsze samorządy będą miały większą szansę na otrzymanie pieniędzy z Funduszu

W przypadku mostów, wiadomo, że w ramach Funduszu przewidziane jest wsparcie finansowe zadań, który uprzednio otrzymały już dofinansowanie na przygotowanie inwestycji w ramach Rządowego Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Drogowej – Mosty dla Regionów.

Projekt ustawy został już przyjęty, jednak w dalszym ciągu nad jej ostatecznym brzmieniem można tylko spekulować. Najważniejsze informacje dla samorządów to przede wszystkim warunki oraz kwoty dofinansowań, które będzie można w ramach Funduszu otrzymać. Sam projekt określa zasady działania Funduszu Dróg Samorządowych, a także zasady dofinansowań w przypadku dróg publicznych zarządzanych przez jednostki gminne i powiatowe.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: