Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Będą liczyć las

W ostatnim czasie realizowanych jest wiele spisów i podsumowań. Po spisie rolniczym, nastał spis powszechny, a teraz czeka nas inwentaryzacja lasu.

Minister Klimatu i Środowiska informuje, że na terenie całego kraju rozpoczęło się w 2020 r. wykonanie opracowania – Inwentaryzacji stanu lasu. potrwa ono 5 lat.
- Celem tego opracowania jest określenie, a następnie monitorowanie stanu lasu oraz tempa i trendu zachodzących w nim zmian. Wyniki inwentaryzacji będą wykorzystywane wyłącznie do celów statystycznych – informuje Ministerstwo klimatu.

Prace w poszczególnych latach 5-letniego cyklu obejmą 20% powierzchni lasów i polegają na pomiarach i obserwacjach na stałych powierzchniach próbnych zakładanych w tzw. traktach rozmieszczonych w sieci 4 x 4 km. Prace związane z realizacją tego przedsięwzięcia są wykonywane przez przedsiębiorstwo państwowe Biuro Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej.

Inwentaryzacja obejmuje także lasy prywatne. Pracownikom Państwowego Biura Urządzania Lasu należy udostępnić teren na wykorzystanie pomiarów i badań.

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

9
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-07-09 14:57:31
: jak władza PiS zabiera się do "liczenia lasu" to znaczy, że piły pójdą w ruch - byle szybciej, byle prędzej, byle się nachapać zanim PiS zatonie
2021-07-09 18:04:39
Vito: Patryku, był już kiedyś taki Bronek co te lasy chciał sprzedać rusom i Francuzom. Więc wolę już tych co tylko liczą.
2021-07-09 19:15:13
Monika209: Cześć panowie, jesteś wolnym mężczyzną, czujesz się samotny, chciałbyś to zmienić ? Nie czekaj odezwij się. Samotna, wolna, bez nałogów i niezależna. Nie dawno wróciłam z Anglii do kraju. Poznam faceta do wspólnych spotkań, wspólnych spacerów, wspólnie spędzania czasu, a jak zaiskrzy to może i coś więcej :) Naturalnie przed spotkaniem chciałabym się lepiej poznać, wymienić się numerami telefonów . Jeżeli jesteś zainteresowany – proszę, odwiedź mój profil a napewno się dogadamy. Numer telefonu i moje prywatne zdjęcia wrzuciłam na swój profil tutaj: http://panieonline.pl/monika69
2021-07-09 19:22:22
: vituś dobrze, że przypominasz temat, młodzi nie mają o nim pojęcia - już jakieś 10 lat temu PO chciała ukrócić samowolę mafijnych struktur pt. "Lasy Państwowe" pasożytujących od dekad na naszym wspólnym majątku - PO chciało poddać ten patologiczny twór kontroli społecznej i sądowej poprzez przekształcenie w podmiot podlegający prawu handlowemu - nie udało się, opór beneficjentów tego chorego układu przeszedł wszelkie oczekiwania, z automatu protestował oczywiście opozycyjny wówczas PiS, ale co ciekawe akcjom protestów w kościołach patronowali liczni biskupi katoliccy, plebani rzymskich parafii po mszach zbierali podpisy owieczek przeciwko tym zmianom - w ten sposób utrwalił się chory układ w którym wielomiliardowej wartości majątek publiczny wyjęty jest spod kontroli społecznej, dziś "Lasy Państwowe" to inkubator dla rodzin i znajomych z kręgu władzy i kościoła z ciepłymi posadkami, polskie lasy są eksploatowane w sposób grabieżczy i barbarzyński, padają nawet pomnikowe drzewa w parkach narodowych i rezerwatach, wszystko dla maksymalnego zysku na zaspokojenie nienasyconych apetytów przy korycie - LP to jeden wielki skandal i przekręt, bez dwóch zdań, tam rozliczenia będą musiały być szczególnie dokładne i surowe
2021-07-09 19:24:32
: vituś a to, że jesteś zainfekowany rydzykową propagandą o siarkowym zapachu to nie nowina, twój post to dokładnie toruński przekaz, zero pomyślunku, przykro mi
2021-07-09 19:25:50
: donuś Monika - teraz to już chłopie przeginasz, weź na wstrzymanie i idź się leczyć
2021-07-09 19:28:32
ekolog: Inwentaryzacje są przeprowadzane bez rozeznania na szyldy poszczególnych ekip rządzących, ktoś ma kłopoty z pamięcią, albo nie posiada wiedzy, za to chętnie się wypowiada — szkoda tylko, że bez sensu.
2021-07-09 19:45:26
marat: Ile w tym naszym wspólnym dobru narodowym jest Waszego osobistego udziału krzy-sio+sran-duś+pozostałe wcielenia w różnych osobach, włącznie z tymi kradzionymi?
2021-07-09 20:06:16
: donuś ty zamiast pierdoły tu popychać na okrągło lepiej pilnuj swoich kont bo ci jeszcze "Monikę" i "marata" ukradną :D
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: