Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Będą kopać na ulicy, czyli piłka nożna na cieszyńskim rynku

Już za tydzień, w dniach 6-8 czerwca na cieszyńskim rynku rozegrany zostanie jedna z najciekawszych sportowych imprez regionu - uliczny turniej ''Uliczne Granie- Cieszyn 2014'. Turniej organizowany przez Stowarzyszenie Sportowe 'GramOLajf' gościć będzie m.in. Kobiecą Reprezentację Polski Bezdomnych w Piłce Nożnej Ulicznej.

Każdy będzie mógł wziąć udział, po uprzednim zapisaniu się i potwierdzeniu swojej obecności! Chcemy umożliwić spróbowania sił w tej nietypowej odmianie piłki nożnej. Zagra z nami m.in. Kobieca Reprezentacja Polski Bezdomnych w Piłce Nożnej Ulicznej. Są to dziewczyny, które poprzez aktywność sportową czerpią radość z życia, mimo sporych przeciwności losu.  

PIĄTEK – 6 czerwca rozegrany zostanie turniej szkół ponadgimnazjalnych. Podczas turnieju – jak w poprzedniej edycji – nie będzie prowadzona klasyfikacja. Tu wszyscy wygrywają, bo liczy się uczestnictwo i podjęcie aktywności sportowej, a nie tylko same umiejętności. Całe widowisko rozpocznie się już o godzinie 9:00, a zakończy ok 13:15 konkursem rzutów karnych (akcja sam na sam z bramkarzem). Będzie to przedsmak kolejnych dni turnieju.

SOBOTA – 7 czerwca to turniej Grup Społecznych. W tym dniu zagra 16 drużyn, tak różnych od siebie pod wieloma względami, połączonych przez sport. Pośród nich znajdzie się m.in. wyżej wspomniana Kobieca Reprezentacja Polski w PNU, Nauczyciele, Księża, Policjanci,  Bezdomni z Katowickiego GTCh, Wolontariusze oraz wiele innych. Rozpoczęcie turnieju o godzinie 9:00, o 18:00 planowany jest finałowy mecz. Będzie to cały dzień zdrowej rywalizacji w duchu fair play i poszanowania tego, co różni – a skupianiu się na tym, co łączy.

NIEDZIELA – 8 czerwca to ULICZNY MUNDIAL – Cieszyn 2014. W tym dniu 16 drużynom zostanie rozlosowane państwo, biorące udział w brazylijskim Mundialu. Zapraszamy całe drużyny (max. 8 osób) do zgłaszania udziału w tym turnieju. Nie należy się martwić, jeśli nie można skompletować pełnego składu! W mailu prosimy podać imię i nazwisko, przewidujemy utworzenie drużyny/drużyn z osób zgłaszających się indywidualnie.  Rozpoczynamy o godzinie 9:00, mundialowy finał o godz. 18:00.

Aktualne informacje, ciekawostki dotyczące turniejów i możliwość zgłaszania swoich pomysłów na PROFILU GramOLajf na FB

Portal OX.PL jest patronem medialnym imprezy.
 

Zobacz jak wyglądała impreza w ubiegłym roku:

(red.)


Pisaliśmy
Piłka nożna na rynku

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: