Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Będą grać w szachy cały rok

Strumień słynął z dobrych szachistów. Lata świetności Strumienia w tej dyscyplinie sportu chcą przywrócić jej miłośnicy. Tym razem nie na nocny, a całoroczny turniej zapraszają do Strumienia.

Jakieś dwadzieścia lat temu w Strumieniu mieszkała śmietanka polskich szachistów. Dziś chcemy zainteresować młodzież tym sportem – mówi Jan Jałowiczor, organizator turnieju szachowego o Puchar Żabiego Kraju. W Strumieniu były już organizowane turnieje nocne, które cieszyły się sporym powodzeniem. Teraz tu w szachy będą grac przez cały rok. – Zaczynamy w tę sobotę, kolejny turniej odbędzie się 2 lutego, następne w kwietniu, maju, wrześniu i październiku – mówi Jan Jałowiczor. Każdy turniej rozpoczyna się o godz. 9:45 w sali MGOK w Strumieniu. Pierwszy z nich już jutro- sobota 12 stycznia. Zapisy zawodników od godz. 9.00.

O kolejności miejsc w poszczególnych turniejach decyduje kolejno: suma zdobytych punktów, punktacja średnia Buchholza, punktacja pełna Buchholza, liczba zwycięstw, progres, wynik bezpośredniego pojedynku, losowanie, wynik, wynik łączny Pucharu to suma punktów zdobytych za 4 najlepsze miejsca w turniejach (zajęte miejsce = ilość zdobytych punktów, w przypadku nieobecności zawodnika doliczone zostanie 5 punktów więcej niż liczba uczestników danego turnieju). O końcowej klasyfikacji decydują kolejno:mniejsza ilość punktów zdobytych za miejsca w turniejach, wyższe miejsce w ostatnim turnieju. Zawodnicy rywalizują ze sobą w systemie szwajcarskim na dystansie 7 rund, tempo gry to 15 minut dla zawodnika.  Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne i rzeczowe.

Patronat medialny nad zawodami objął Portal Śląska Cieszyńskiego OX.PL.

KOD

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: