Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Bażanowice. Cieszyńska po remoncie

Zakończył się kompleksowy remont około 300-metrowego odcinka ul. Cieszyńskiej w Bażanowicach. Prace trwały od końca czerwca.

Inwestycja prowadzona przez samorząd powiatowy kosztowała blisko 1,7 mln zł, z czego 900 tys. zł pochodziło z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Pozostałą część sfinansował powiat oraz gmina Goleszów.

W ramach prac poszerzona została szerokość jezdni (do 7 metrów), wykonane zostały też chodniki po obu stronach drogi. Co więcej, wybudowano odcinek kanalizacji deszczowej, postawiono też dwie wiaty przystankowe, a także przebudowano skrzyżowania z ul. Folwarczną, Zamkową i Skotnią.

KR/Starostwo Powiatowe

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

10
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-12-16 13:22:09
GusGus: Szkoda, że redakcja ox-a nie zrobiła reportażu w trakcie remontu. Tak skandalicznego dziadostwa, zmuszania kierowców do jazdy w błocie z dziurami urywającymi zawieszenie nawet podczas jazdy z prędkością 5km/h , to jeszcze nie widziałem nigdzie.
2021-12-16 13:42:36
Halos: GusGus: akurat się nie zgodzę, choć luksusów tam nie było i na światłach swoje trzeba było odstać, to tragedii też nie było jak na standardy polskich remontów. Widac mało jeszcze remontów widziałeś hehe Większość problemów robili kierowcy wjeżdżający na czerwonym, przez których przejazd się korkował. Poza tym, kto Cię zmuszał tamtędy jechać? Można ten remont było objechać choćby przez Dzięgielów.
2021-12-16 14:03:23
tom lem: ... z czego masz GusGus zrobione zawieszenie, może lepiej było zainwestować w gumioki, niż w pojazd który piechura nie wyprzedzi ;-)
2021-12-16 14:10:03
respondent_familiady: Tak powinno brzmieć oświadczenie Powiatu: W związku z zakończeniem inwestycji w Bażanowicach samorząd powiatowy informuje: Wykonano remont jezdni i infrastruktury drogowej na odcinku około 120m między ulicami Skotnia i Folwarczną. Zajęło to około 163 dni. Inwestycja pochłonęła 1,68 mln zł. Poprzez skandalicznie długi czas remontu 120 metrowego odcinka zanotowano w związku z brakiem płynności przejazdu: X tysięcy godzin strat czasu pracy pracowników, X tysięcy godzin strat czasu wolnego, co wygenerowało straty X mln zł. Do atmosfery wyemitowano X ton tlenku węgla, tlenku azotu, LZO, dwutlenku węgla i innych. Poprzez niezapewnienie bezpiecznych warunków przejazdu na czas remontu uległo uszkodzeniu: X opon, felg, X elementów układu zawieszenia, X misek olejowych i innych, co wygenerowało koszty po stronie pracodawców i konsumentów w wysokości X zł. Dojazd komunikacją publiczną do szkół i zakładów pracy został poważnie utrudniony. Za zaistniałe niedogodności serdecznie przepraszamy. Z uwagi na kontrowersyjną długość realizacji i cenę (14 tys. metr) podejmiemy działania wyjaśniające, zajmie się tym niezależna komisja. O ewentualnych konsekwencjach personalno – karnych poinformujemy Państwa bezzwłocznie.
2021-12-16 14:40:02
Bugs: Przecież urzędnicy nie ponoszą odpowiedzialności za swoje decyzje bo jak powiedział kiedyś jakiś idiota w sejmie - nie mogą bo wtedy nie było by chętnych do pełnienia tak ważnych funkcji. Za to bez problemu przyznają sobie nagrody proporcjonalne do stopnia nieróbstwa czyli najwięcej dostają ci na górze. /na każdym poziomie gmina, miasto, powiat itd./
2021-12-16 15:46:54
Tustela: to niewątpliwie rekord światowy, mniemam,że premie przyznane i raut się udał...150m bardzo dobry wynik...ale ile aut zostało w tym czasie wyautowanych z eksploatacji...o kilku nawet przypadkowo wiem, oby służył jak najdłużej i najlepiej,
2021-12-16 17:03:22
RysiekK22: brakuje fotoradarów :( Szybkowściekli widząc równą drogę i nie czując bata, będą zapier..niczać. Problem dotyczy również wyremontowanego odcinka między skrzyżowaniami z ulicami Potoczki i Tulipanów
2021-12-16 17:12:52
marian1951: Nareszcie to wymęczyli. Gratulacje.
2021-12-16 17:18:45
Halos: A na stronie Powiatu jest napisane że 293m wyremontowali? OX nie umie nawet przepisać artykułu od kogoś innego? No szacun za rzetelny artykuł! Szacun!
2021-12-16 21:04:37
Szantrapa: GusGus, kup sobie auto, a nie jakieś wyimaginowane obniżone piździelstwo ze znaczkiem BMW
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: