Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Baza miejsc dla uchodźców z Ukrainy

Województwo Śląskie stworzyło serwis, który ma połączyć osoby prywatne, które chcą dać dach nad głową uciekającym przed wojną w Ukrainie. Można tu zgłosić informację np. o wolnym pokoju w prywatnym domu, czy mieszkaniu. Na ogłoszenia mogą odpowiadać ci, którzy schronienia poszukują, bądź opiekują się uchodźcami oferując np. podwóz z granicy polsko-ukraińskiej.Adresy, krótka informacja o lokalizacji numer telefonu do osoby oferującej lokum i informacje o udogodnieniach. Województwo Śląskie, stworzyło serwis, dostępny również w języku ukraińskim, który pozwala na połączenie tych, którzy szukają lokum uciekając przed wojną, jak i tych, którzy szeroko otwierają drzwi swoich domów i mieszkań.

Zamieszczający w serwisie ogłoszenia informują o udogodnieniach i wymaganiach. Jedni akceptują zwierzęta, inni oferują pokój z pełnym wyposażeniem dla noworodka i mamy.

Ogłoszenia zamieszczane są tam bezpłatnie, a oferty odwoływane są na bieżąco po znalezieniu rodzin. To często jedyna możliwość zakwaterowania na Śląsku Cieszyńskim, gdzie miejsca w dużych ośrodkach szybko się wyczerpują.

Znajdziemy tu propozycje zakwaterowania z gminy Goleszów, Ustroń, Wisła, Dębowiec czy Skoczów.

https://slaskiedlaukrainy.pl

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-03-11 08:47:39
: Pomagać warto - w miarę swoich możliwości, przekonań i bez zbędnego rozgłosu. Nie miejcie jednak wątpliwości, że cała ta sytuacja służy pisowskiej zarazie jako zasłona dymna. Te gnojki na każdym kroku muszą oszukiwać, kombinować i forsować swoje chore przekonania. Dziwnym trafem kręcą się również w prorosyjskim towarzystwie. Cytat: "Polski Trybunał Konstytucyjny orzekł w czwartek, że art. 6 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka, gwarantujący prawo do niezależnego sądu jest częściowo niezgodny z polską konstytucją."
2022-03-11 09:17:35
oxjas1: Polski TK poszedl sladem Rosji !„19 stycznia 2017 r. wyrok Sądu Konstytucyjnego Federacji Rosyjskiej stwierdza, że Rosja nie musi (nie może) wykonywać wyroku Europejskiego Trybunału Praw Człowieka”.
2022-03-11 09:28:15
tom lem: ..." cała ta sytuacja służy pisowskiej zarazie jako zasłona dymna" - odezwały się trybuny TSUE, oczytane w kacapów prawie ;-)
2022-03-11 12:13:25
Oko: Chyba nie doczytałem, jest tam gdzieś informacja o przyjęciu preparatu?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: