Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Basen będzie jak marzenie

Niebawem strumieński basen zmieni się nie do poznania, a życie tętniło tu będzie nie tylko latem, kiedy słońce praży. Basen nie będzie już tylko kąpieliskiem. Zmieni się w całoroczne Miejskie Centrum Kultury i Rekreacji.

Klamka zapadła, umowa podpisana, teraz trzeba rozpocząć prace i zmienić basen w Miejskie Centrum Kultury i Rekreacji.  Burmistrz Strumienia Anna Grygierek  podpisała umowę na dofinansowanie tego zadania. Wniosek złożono na podstawie koncepcji, która przewidywała koszt przedsięwzięcia na poziomie niespełna 8 mln zł.  Był to jedyny wniosek z powiatu cieszyńskiego, który otrzymał dofinansowanie z  konkursu na rewitalizację małych miast w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego.


–  Chcieliśmy, aby budynek mieszczący się przy basenie był wykorzystany przez cały rok. Dlatego też siedzibę będzie miał tam Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury. Powstanie tam sala widowiskowa i pracownie  – mówi Anna Grygierek, burmistrz Strumienia. Tym samym w Strumieniu mają nadzieję,  że mieszkańcy nie będą przychodzić tu tylko latem, kiedy w upalne dni w basenie ochłodzenia szukają tłumy.


Podczas wrześniowej sesji Rady Miejskiej zaprezentowano radnym koncepcję zmodernizowania niecki basenowej. Rada pozytywnie zaopiniowała rozwiązanie, w którym przewiduje się nie tylko modernizację niecki, ale również utworzenie szeregu atrakcji. Według koncepcji będą zamontowane m.in.  zjeżdżalnie, masaże wodne, huśtawka wodna. Koszt koncepcji wykonania tego zakresu wstępnie oszacowane na poziomie 4 mln zł.  Radni zdecydowali też, ze do wykonania niecki basenowej oraz brodzika wykorzystana będzie stal nierdzewna. W brodziku będą ustawione atrakcje dla dzieci. W ramach zadania poza remontem basenu i brodzika przewidziano utworzenie kortów tenisowych, placu zabaw, trawiastej plaży. Będzie mała architektura (ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery).


Ta inwestycja to jedno z największych przedsięwzięć Strumienia ostatnich lat. Uzyskała dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego. Strumień znalazł się w gronie czternastu wybranych projektodawców jako jedyna gmina z powiatu cieszyńskiego. Do konkursu  wpłynęło 59 wniosków.
Zakończenie prac zaplanowano na 2013 rok.


KOD

 

CZYTAJ TEŻ: "Kiepskie lato - straty basenów"

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: