Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Barbórka zakończy sezon

Tradycji musi stać się zadość - Rajd Barbórka po raz kolejny zakończy sezon zmagań w sportach motorowych.

To niezwykłe święto dla wszystkich kibiców, którzy tylko raz w roku mogą w centrum Warszawy zobaczyć najlepszych z najlepszych. Jeśli o niepokonanych mowa, w tym gronie obowiązkowo muszą pojawić się Kajetan Kajetanowicz i Jarek Baran – aktualni i 4-krotni Mistrzowie Polski w rajdach samochodowych, zwycięzcy wszystkich rund krajowego czempionatu, w których wystartowali.

Od dwóch lat prócz zdobytych najważniejszych w kraju tytułów, także finał na Karowej – te niepowtarzalne 2 tysiące rajdowych metrów Kryterium Asów - należy właśnie do załogi LOTOS Rally Team. Poza rywalizacją na odcinkach, Kajto będzie miał wyjątkową okazję „zagrać” na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - zaprosi na swój prawy fotel zwycięzcę licytacji!

-  Jako facet podchodzę do Barbórki zadaniowo :). Start ważny jak wszystkie, cel także taki jak zwykle - dać z siebie jak najwięcej. To już koniec sportowych emocji w tym roku… ale za to jaki! Kryterium Karowa to nie taki po prostu odcinek w centrum stolicy. To niezwykle wymagająca próba, ze zmienną przyczepnością, gdzie z dużą presją na karku, trzeba utrzymać koncentrację od startu, przez pierwszą beczkę, szybkie łuki, przejście na śliską i nieprzewidywalną kostkę, pokonanie wiaduktu z nawrotem na szczycie i niezwykłe "spadanie", które nie wybacza błędu, aż po beczkę przed metą, gdzie opony pracują już zupełnie inaczej niż podczas objeżdżania jej tuż po starcie. I to wszystko na oczach tysięcy wspaniałych kibiców! Dwa razy przekonałem się na własnej skórze jakie to niezwykłe uczucie wykręcić tam najlepszy czas i zmęczonymi rękoma unieść piękną i mającą swoją wagę statuetkę Pani Karowej. - mówi Kajetan Kajetanowicz: i dodaje, że  - emocji w rajdówce na pewno nie zabraknie, a przekonać się o tym będzie mógł także zwycięzca licytacji dla WOŚP, którego przewiozę tą najbardziej rajdową ulicą w Polsce, najlepiej jak potrafię :).

Szczegóły aukcji znajdziecie na Facebooku>>>

Starty Kajetana Kajetanowicza i Jarka Barana w sezonie 2013 wspierają strategiczny partner LOTOS Rally Team - Grupa LOTOS oraz LOTOS Paliwa - producent paliw LOTOS Dynamic - a także Driving Experience i CUBE.ITG.

źródło: mat.pras.
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: