Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Barbórka przed nami

Warkot silników, szybkość, adrenalina - to miłośnicy rajdów samochodowych kochają najbardziej. Niebawem tak będzie w naszym regionie. Trwają przygotowania do Rajdu Cieszyńskiej Barbórki.

Emocje sięgną zenitu 19 listopada, kiedy to na górskie drogi wyjadą uczestnicy 37. edycji Rajdu Cieszyńskiej Barbórki.  – Wspólnie z kolegami z Automobilklubu Cieszyńskiego, przygotowaliśmy trasę, która składa się z trzech odcinków specjalnych, które zawodnicy będą pokonywać trzykrotnie- w sumie 77km specjalnych – mówi Andrzej Szkuta, dyrektor rajdu Cieszyńskiej Barbórki.

W tym roku na 203 kilometrach trasy, którą musza pokonać rajdowcy, powrócą kultowe odcinki, które jeżdżone były w czasie Rajdu Wisły. – Trasa będzie przemierzać Kubalonkę, okolicę Zameczku Prezydenckiego, Dobkę i Górki. To bardzo trudna wymagająca trasa – dodaje Andrzej Szkuta.


Cieszyńska Barbórka będzie zarazem ostatnią 10. rundą Rajdowego Pucharu Polski, toteż organizatorzy spodziewają się czołówki osób związanych z rajdami samochodowymi. – Mam nadzieję, że przyjedzie cała czołówka Rajdowego Pucharu Polski. Przede wszystkim zwycięska załoga Nowocień i Jakubowski. Czynimy starania również o to, aby pojawili się zawodnicy Rajdowych Mistrzostw Polski – dodaje dyrektor rajdu.


Trasy Cieszyńskiej Barbórki, stawiają wyzwanie dla kierowców – To kultowe, przepiękne trasy. Uczyłem się na nich jeździć, tu zaczynał też Kajetan Kajetanowicz. To widokowe, jednak bardzo wymagające technicznie trasy. Z pewnością wielu zawodników ucieszy się, że wracają – mówi Portalowi Śląska Cieszyńskiego OX.PL Łukasz Sztuka, polski kierowca rajdowy, który zasiada w sztabie organizacyjnym Cieszyńskiej Barbórki. Sam pewnie chętnie pokusiłby się o przejazd odcinkiem specjalnym w okolicy Zameczku Prezydenckiego. – To jeden z moich najbardziej ulubionych, a zarazem najtrudniejszych odcinków, bo wąska droga, bardzo szybka, część kręta. Tam gdzie dla kierowców trudniej, tam wszystko może się zdarzyć, choć nikomu nie życzę takich przygód – dodaje Łukasz Sztuka.


Nad tym, aby było bezpiecznie będą czuwać służby zaangażowane w zabezpieczenie rajdu. Funkcjonariusze policji i straży pożarnej. – Organizator w porozumieniu z władzami danych miejscowości wyznacza trasę rajdu, my musimy zadbać o bezpieczeństwo uczestników imprezy. Liczymy na rozsądek kibiców i wtedy możemy mówić o zapewnieniu bezpieczeństwa – mówi asp. sztab. Ireneusz Korzonek, zastępca naczelnika Wydziału Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.


Tym razem bazą Rajdu Cieszyńskiej Barbórki, będzie Ustroń - Hotel Olimpic. Start rajdu zaplanowany jest z rynku w Wiśle w sobotę 19.11.br o godzinie 8.30, meta usytuowana zostanie na Rynku w Ustroniu o godzinie 16.12. Park serwisowy również w Ustroniu w firmie INŻBUD ok. 500 metrów od biura rajdu.


Portal Śląska Cieszyńskiego OX.PL objął to wydarzenie swoim patronatem prasowym.


Dorota Kochman

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: