Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Balladyna w Cieszynie

Wczoraj (05.09) cała Polska czytała “Balladynę” Juliusza Słowackiego. Do ogólnopolskiej akcji włączyły się m.in. biblioteki z naszego regionu. Po raz kolejny Narodowe Czytanie w Cieszynie miało miejsce przed Biblioteką Miejską.

W uroczystym otwarciu Narodowego Czytania w Cieszynie udział wzięli mieszkańcy, czytelnicy oraz samorządowcy. Fragment “Balladyny” przeczytał m.in. Starosta Cieszyński Mieczysław Szczurek oraz Burmistrz Cieszyna Gabriela Staszkiewicz. Przybyłych gości przywitała dyrektor Biblioteki Miejskiej Izabela Kula.  

Nasze lokalne przedsięwzięcie jest częścią ogólnopolskiej akcji, która od lat odbywa się pod patronatem pary prezydenckiej. Polega na tym, że w dużych i małych miejscowościach ludzie gromadzą się w miejscach publicznych, na placach, ulicach, rynkach, by wspólnie czytać znanych polskich pisarzy. Utwory, które często znamy, jako nasze lektury szkolne, czyli te, które wzbudzają nasze poczucie więzi i tożsamości narodowej - mówiła Izabela Kula. 

Organizatorzy zaprosili nie tylko na głośne czytanie Balladyny. Uczestnicy tego wydarzenia mogli posłuchać fragmentów dramatu w interpretacji Małgorzaty Pikus i Bogusława Słupczyńskiego z muzyką Krzysztofa Gawlasa. Nie zabrakło również wykładu, prelekcji, warsztatów plastycznych dla dzieci oraz warsztatów kulinarnych.  

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-09-06 19:35:09
tom lem: ... bełkotliwego lansu ciąg dalszy. Podczas czytania fragmentów "Balladyny" są nieodzowne, warsztaty plastyczne dla dzieci oraz warsztaty kulinarne.
2020-09-06 19:45:32
tom lem: ... dukania na zawołanie ciąg dalszy //https://youtu.be/8ZjP-9hJVfU// chociaż treści jak najbardziej przystają.... ;-)
2020-09-06 22:43:53
Wiederholec: Fragment czytany przez Gabriellę pasuje do niej jak mało co.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: